Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "ne...

Mit jelent az, hogy "ne zuhanyozz sokáig, mert a következőnek nem lesz melegvize"?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem. Mert a meleg víz az csak úgy elfogy? Vagy mi? :D

Barátnőmnél voltam pár napot, mert online oktatás van és segítek is neki tanulni egy tantárgyban...


Kertesházban élnek, (nem tudom ez számít-e) Este megyek zuhanyozni, az anyja szól, hogy ne zuhizzak sokáig, mert a következőnek nem lesz melegvize.

Én mondtam, hogy ja jó, persze...


De nem értettem.


Mi is kertesházban lakunk, nálunk is van melegvíz, de nálunk sose fogy el. Nyáron a felfújható 3 méteres medencét is melegvízzel telítettük meg, mert a kerti slagból k*rvahideg víz jön.

De hogy elfogyjon... vagy ne legyen meleg.. Azt sem tudom mire gondolt...

Elfogy a víz? Vagy nem lesz meleg?


2020. okt. 10. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha bojlerük van, akkor a meleg víz valóban elfogy.
2020. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Bojleeeer? Eskü rá kellett keressek. Bocsi a tudatlanságomért, de valamiért ez nekem kimaradt. Pedig ott voltam VÉGIG amikor építtettük a házunkat. Főleg a vzeseknél meg a villanyszerelőknél..
2020. okt. 10. 19:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gázbojler van, ami magának melegíti a vizet miközben átfolyik rajta, és az korlátlan. De pl a nővéremék régi lakásában vízmelegítős villanybojler volt. Gondolom náluk is az van. Láthattad is valahol a fürdőben a hatalmas fehér hordószerű cuccot. Abban van melegvíz, és ha elfogy, akkor kell neki idő mire újratöltődik és újramelegíti.
2020. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Na utánaolvastam, hát arra jó, hogy egy ideiglenes víztározó, amiben lehet a vizet melegíteni. Ha ezt a menyiséget elhasználjuk már csak kevés vizet tud melegíteni és szinte azonnal le fog hűlni.


De és ez mire jó? Tehát minek ez a rendszer? Most kíváncsi lettem, megnéztem nekünk milyen van.. Kint van a garázs egyik részében kb 60x60x20 centis "doboz". És kb egy 3mx60cmx20cm-es szürke nagyon elnyújtott doboz a plafontól pár centire a falon. Az a melegítő. Az melegíti a vizet akár 60 fokig teljes nyomáson.


Ez szerintem sokkal jobb annál, hogy csak korlátozott ideig használható...


Vagy tévedek?

2020. okt. 10. 20:01
 5/22 A kérdező kommentje:
3: igen, volt egy olyan. Sarokba kb fejmagasságban.
2020. okt. 10. 20:02
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk se nagyon van olyan, hogy elfogy a melegvíz. Ha valaki fürdik, meg megy a mosás is, még utána is lehet forró vízzel zuhanyozni meg minden.

De itt is tényleg elfogyhat fizikálisan a melegvíz.

Ugye alapból csak hideg víz van, valami kell hogy melegítse, a semmitől nem lesz meleg. Van ahol ha 1 ember sokáig zuhanyzik akkor a következőnél már egyáltalán nincs melegvíz, max pár óra múlva.

Van ahol azért elbír 2-3 embert, de nagyon kell takarékoskodni.


Nem újdonság ez, neked lehet hogy az. Ha másnál zuhanyzok én is igyekszem, főleg amiatt mert mennék vissza a páromhoz 😅

2020. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

17 vagyok, lassan 18 érdekes nálunk sose volt ilyen... Születésem óta nekem a "ház" fogalma az az, hogy a "mi" házunk és az csak úgy van. A más háza az másé, fogalmam sincs, hogy milyen. Életemben először fürödtem másnál amúgy :)


szálloda az más, ott központi fűtés van. levegőre és vízre egyaránt, ezt tudom.

2020. okt. 10. 20:06
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akárhonnan jön a melegvíz, egyszer elfogy! :P
2020. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező, kérlek ne legyél mar ilyen...

Utána olvastál akkor tudod mi a bojler. Egy elektromos hordó ami felmelegíti a vizet és melegen tartja. Azonban,ha 1órat tusolsz kifolyik belőle a 60fokos víz és a 4fokos víz ami a meleg helyére megy hamar lehűti a maradék vizet. A ti rendszeretek viszont kombi kazán, fűtés és melegvíz előállítására való, A ti rendszeretek csak annyit melegít amennyi kell, ameddig van gáz. A villanybojler 60-100ezer forint. A tiétek 600-1millió... Ennyi

2020. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%
jaj ezek a mai gyerekek de komolyan. jó nekik hogy ebben a luxusban nőttek fel.
2020. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!