Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Maradjak otthon vagy költözzek...

Maradjak otthon vagy költözzek melyik jobb?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok most lett nem rég munkám, elég jól fizet költözhetnék albérletbe ,de számolgattam. Ha 30 éves koromig otthon élnék szüleimmel és félreraknám a keresetem akkor tudnék venni hitel nélkül egy elég király ingatlant, de sok mindenről le kellene mondanom szinte 0 szórakozás csak a munka. Ha most elköltöznék kb 27 éves koromra összetudnám albérlet mellet spórolni az önrészhez valót egy kis lakáshoz és vehetnék fel hitelt persze mindezt szintén kevés szórakozás/költekezés mellet. A kérdésem arra irányul hogy ti képesek lennétek ennyi áldozatot hozni vagy inkább hitelt vennétek fel és Isten tudja meddig rónátok és feláldoznátok a szabadságotokat vagy otthon kibírnátok 11 évet és csak 30 évesen költöznétek? Én őszintén inkább 30 évesen költöznék, de nem tudom eldönteni melyik gázabb hogy 30 évesen kezdek önálló életet vagy az hogy van egy csomó tartozásom és akár életem végig fizetem...
2020. okt. 11. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkozol abban, hogy esetleg párkapcsolatod is lesz valaha és ketten többre mentek?

Amúgy ha a szüleidnek nem vagy útban, jó a kapcsolat, akkor szerintem az első pár évben még simán belefér, ha otthon laksz, a fizetésed egy részét hazaadod a számlákba, az ennivalóba, a többit meg félrerakod. És miért ne szórakozhatnál? Miért kell palotát venni? Azért, hogy benne lakhass, de közben elszálltak az évek feletted úgy, hogy nem éltél? Nem lehet beérni egy egyszerűbbel, amire az évek során esetleg költesz, szépíted és közben élsz is? Meg nem kell hatalmas hitelt sem felvenni és máris nem kell száz évig fizetni sem.

2020. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre maradj otthon, ha nincs semmi problémád az együttéléssel a szülőkkel. Ráérsz akkor tervezni, ha tartós párkapcsolatod van, addig gyűjtögess.
2020. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!