Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan szakmátok amit...

Van olyan szakmátok amit miután elvégeztétek, egy percet sem dolgoztatok benne? Mivel foglalkoztok helyette?

Figyelt kérdés

Ha az ember huszonévesen kezd el egy új szakmát tanulni akkor később behozhatja a lemaradást?

A lemaradást úgy értem, hogy pénzügyileg, szakmailag amit eddig elérhetett volna.



2020. okt. 14. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

En gépészlakatosként vegeztem, fel evet dolgoztam szakmaba, meg a 2000-es evek elejen.

Utanna voltam asztalos muhelyben, epitkezesen, majd szerzodeses katona.

Ocsem informatikai szakon vegzett, meg mielott kitalaltak volna hogy mennyire hianyszakma. Na o egy percet se dolgozott szakmaban, epitkezes utan most esztergályoskent dolgozik.

2020. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Van egy animációsfilm-rajzoló OKJ-m. Igazából azért végeztem el, mert érdekelt, és pont nem volt állandó munkám, csak alkalmi. Mellesleg direktben nem dolgoztam benne, mégis hasznát veszem a munkámban.

Egyébként nem vagy később sem lemaradva, vannak, akik 30-as, 40-es éveikben vagy még később módosítanak pályát. Ez már nem az a világ, amikor egy életet ledolgozol nyugdíjig egy helyen. Az még előny is, ha rugalmas tudsz maradni, ha váltani kell akár megváltozott életkörülmények miatt.

2020. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon régen elektroműszerészként végeztem. Rögtön utána felvettek egyetemre egészen más szakterületre. Utána eszembe sem jutott, hogy elektroműszerészként dolgozzak, ez valami agyi eltévelyedés lehetett. Később elvégeztem egy üveges-képkeretező OKJ tanfolyamot is, de csak azért, hogy a vásárolt festményeimet be tudjam keretezni, pénzkeresetre soha nem használtam. De bármit is tanultam még életes során, valamennyit mindenből fel tudtam használni (géplakatos, perzsaszőnyeg készítő stb.).
2020. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Biztonsági őrt nagy lendülettel megcsináltam, soha egyetlen percet nem dolgoztam benne.

Targoncára letettem a papírt, 1 napot dolgoztam, de őszintén utáltam azt a napot, tel volt és ki a hidegbe, be a meleg csarnokba, ki a hidegbe...


Eredeti szakmám asztalos, szerencsére azóta megszerettem.

2020. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Informatikai rendszergazda az eredeti szakmám, a nyári gyakorlatokat leszámítva egy percet nem dolgoztam benne, mert nem értek hozzà.
2020. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Igazából mindkét szakmám ilyen :D Pedagógiai asszisztensnek, azután pedig gyógy - és sportmasszőrnek tanultam, de egyikkel se tudtam sehol se elhelyezkedni. Jelenleg egy könyvesboltban dolgozom, és nagyon szeretem :)
2020. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valutapenztaros es ügyintezö.

Munkahelyen elsö nap a betanitasrol szolt. A penztaros elmondott mindent. En mondtam oke ez menni fog. Értek mindent. "Hót" egyszerü az egész.

Viszont nem ültetett be kasszázni meg semmi.

Másnaptol vàrtam a fönök hivásàt a megbeszéltek szerint, hogy betanitas utan akkor kezdhetek e a helyemen. Erre nem hivott.

A penztaros se mondott semmit, hogy mi van.

Gondoltam akkor ennyit erröl.


Másik az Europai Unios Pályázatiro tanfolyam..mindent megtanultunk csak azt nem hogyan nez ki egy palyazat hogyan kell megirni es hogyan lehet tamogatasokra rakeresni. Ergo ahogy bementem a tanfolyamra en ugy jöttem ki is a végén a bizonyitvannyal.

2020. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
*most penzügyi elöado referens es irodavezetö vagyok
2020. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!