Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ha látnád, hogy...

Mit csinálnál ha látnád, hogy valaki a boltba maszk nélkül eszi a péksütit?

Figyelt kérdés

Megette maszk nélkül a sütit majd kisétált. Előtte egy magyar csaj orrára nem húzta fel a maszkot, az egyik dolgozó meg lekiabálta, rá 3 percre kb. jött a ominózus "fiatal" közelébe nem ment az egy dolgozó sem.


Szóval szerintem nincs itt semmi rasszizmus, mert voltunk a boltba sokan pénztárnál és mindenki nézte szinte. Én direkt nem szólok, nem akarok a neten lenni, hogy "a rasszista neonáci beszólt a "fiatalank", hogy hordjon maszkot meg fizesse ki amit evett , de pénze sem volt a "fiatalnak" éhes volt a politikusok amúgy is többet lopnak az meg csak étel" valami ilyen járt a fejembe. Nyomasztó volt, nem jön így át, tudom.


2020. okt. 16. 10:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pofátlanság megenni a boltban a péksüteményt.
2020. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

#11: jól írod, "szerinted"

Szerintem meg nem ha úgyis kifizetem. Amíg a boltban nem írják ki és/vagy nem szól egyetlen eladó (tehát nem okoskodó másik vásárló) addig simán adok a gyerekemnek.

2020. okt. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Régen a tesóm mindig evett kiflit a boltba ilyen 4 éves volt kb. sorban álltak aztán kivette őket az őr, felvitte a őr szobába és megmutatta, hogy lopott a tesóm egy kiflit, hiába mondta Anya, hogy mondta volna a pénztárnál, kihívták volna a rendőrséget amikor is a tesóm is megszólalt, hogy " bácsi én nem vagyok lopó" mindezt 4 évesen és olyan cuki volt állítólag, hogy mondták, hogy mehetnek, persze ki lett fizetve a kifli. Anyámnak nem, a tesómnak hittek. Ezt nem rég mesélte Anya erre a sztorira visszatérve.
2020. okt. 20. 11:46
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem etettem a gyerekemet a boltban, a bolt nem étterem!

Eleve a nevelés része, hogy megtanítjuk a gyereket az általános emberi normákra, hogy a boltban nem kezdünk zabálni.

Vannak szabályok és nem mindenki azt csinál és ott, ahol éppen eszébe jut, vagy rájön.

2020. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4%

Az jó régen lehetett, manapság szerintem tisztában vannak vele, hogy nagyobb bukó emiatt csesztetni a vásárlókat. Pláne olyat aki amúgy ki is fizeti.


Ugyanis ha ilyen lenne persze elfogadnám, de az is biztos, hogy havi 100+ ezres nagyságú élelmiszer bevásárlásunk máshol intézném. Van közelben bőven választék.

2020. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jó hát most mondjad meg egy 4 éves gyereknek, hogy ne legyen éhes. Én vagyok a nagyobb, amúgy én soha nem ettem boltban, csak ittam, de mutattam a palackot, hogy fizetném.
2020. okt. 20. 12:01
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
De amúgy az ilyesmi annyira értelmetlen elméleti vita. Itt és máshol a neten egymás torkának ugranak emiatt emberek, hogy szabad vagy sem enni adni a 2 éves gyereknek a boltban. Élőben meg senkit nem izgat, észre sem veszi vagy csak mosolyog milyen aranyos kisgyerek. :)
2020. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#16

Nem azt kell megmondani egy 4 éves gyereknek, hogy ne legyen éhes, hanem azt kell megmondani, hogy várjon 10 percet, míg kifizetjük és kint megeheti! Nekem is volt 4 éves a gyerek és ezt csak egyszer kellett neki elmondani. Ennyi idő alatt nem fog éhen halni és az önfegyelemre tanítás is a nevelés része.

De engem nem érdekel, hogy ki, hogy és milyenre neveli a gyerekét, az mindenkinek a saját sara, én erről így gondolkozom. (A másik milliókkal együtt, akik nem a boltban esznek.)

2020. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!