Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van végrendeleted? Ha van,...

Van végrendeleted? Ha van, milyen megfontolásból készítetted?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincs. Kicsi a család, elég egyértelmű lenne az öröklés utánam, amúgy is 40 alatti vagyok még - persze, ettől még elcsaphat egy teherautó bármikor, de nem túl valószínű.
2020. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Van. Kicsi ugyan a család, de van nagymama, nagybácsi, anyukám meg a két testvérem. A normális nekünk az lenne, ha én vagy a testvéreim közül az egyik hirtelen meghalna, akkor a másik kettő örököl. Ezzel szemben a hivatalos öröklési sorrend a halálom estén így lenne: anyukám örököl, ha ő lemond az öröklésről, akkor az ő anyukája, vagyis a nagymamám, ha ő is lemond az örökségről, akkor a nagybátyám, és csak akkor, ha ő is lemond az örökségről, akkor örökölnek a testvéreim. Ezért mindhármunknak van végrendelete, a másik kettő a kedvezményezett.


Bár még sose beszéltünk róla, de ez valószínűleg megváltozik majd, ha valamelyikünknek saját családja lesz.

2020. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
2-es vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy nagy vagyonunk nincs, de van egy lakás, amelyiknek egyenlő aranyban vagyunk a tulajdonosai mi hárman.
2020. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még nincs, nem döntöttem el kire vagy milyen célra hagyjam a csekélyke vagyonom. Pedig már ideje lenne meglépnem.
2020. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
63%
Nincs, egyrészt fiatal vagyok, másrészt nincs vagyonom. Idővel majd csinálni fogok mert nem lesz gyerekem, így a leendő vagyonomat egy állatmenhelyre szeretném hagyni.
2020. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Nincs párkapcsolat, nincs gyerek. A szűk családom minden élő tagjával olyan "tűrhető" a kapcsolatom, közülük édesmindegy, ki kapja meg.
2020. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs vagyonom, akkor minek? Egy ötvenezres autóm nincs...
2020. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár csak egy kis félretett pénzem van egyelőre.


Nincs gyerekem, ezáltal fogalmam sem volt, ki örökölne utánam. Ezért jobbnak láttam egyértelművé tenni. Sajnos van egy mentális betegségem, már többször próbáltam öngyilkos lenni, és ha egyszer sikerül... Szerettem volna, ha tudom, olyanhoz kerülnek a befektetéseim, aki életem során jó volt hozzám, és megérdemelte ezt.

2020. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Nincs semmim a kormány miatt, mindent elloptak tőlem, vagyonom gyakorlatilag 0. Mit hagyjak másokra, a lábszáramat? Ami kevés van azt úgyis egyértelmű hogy családom kapja majd ha esetleg meghalok.
2020. okt. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!