Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Hogyan kellene elkezdenem alakítgatni a jövőmet?

Figyelt kérdés
Tavasszal fogok végezni az egyetemen (nyelvszak), a dilemmám pedig az, hogy mi legyen majd azután. Szívesen tanulnék még, mert szeretek tanulni és azzal is tisztában vagyok, hogy önmagában ezzel a végzettséggel nem lesznek jó kilátásaim a munkaerőpiacon. Ugyanakkor nincsenek konkrét elképzelésem a jövőbeli tanulmányaimat illetően... nem sikerült még eldöntenem, hogy mit szeretnék tanulni (folytatnám-e a szakot, ha folytatnám milyen specializáción és ha nem folytatom, akko milyen szakot választanék helyette stb.), ezen folyamatosan gondolkozom. Próbálok beszélni több emberrel, tervezek ismételten elmenni majd több nyílt napra is és feltérképzeni a lehetőségeimet. Mindeközben úgy vagyok vele, hogy már szeretnék dolgozni is és lehet, hogy jobb ötlet lenne egy kis időt is adni magamnak, kipróbálni magam és tapasztalatot gyűjteni mielőtt belevágok még egy egyetemi képzésbe. Ezzel viszont az a probléma, amit már korábban is említettem, hogy kvázi nem értek semmihez sem és a végzettségemmel nem fogok tudni elhelyezkedni. Nincsen semmilyen tapasztalatom, nem tudok felmutatni semmi referenciát vagy bármi különleges kvalitást stb. Illetve pénz hiányában a szüleimhez fogok hazaköltözni egy vidéki kistelepülésre, ahol maximum pénztáros vagy pultos lehetek majd. Ezzel sincsen semmi gond, de nem szeretnék ennél "leragadni" és nem vagyok benne biztos, hogy ez egy jó lépés lenne, amiből építkezhetek és amit követően majd előrelendülhet az életem.
2020. okt. 16. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben most vállalnék munkákat, és gyűjtenék egy kis pénzt, hogy ne kelljen a szülőkhöz visszamenni. Mert onnan szerintem nehéz lesz kitörni. Nem tudnál mondjuk esetleg gimiseket korrepetálni abból a nyelvből amit tanulsz? Remélem nem mongol, vagy ilyesmi, mert azzal tényleg meg vagy lőve.
2020. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy most tudnék dolgozni. Az óráim és a szakdolgozat most nagyon sok időmet elveszni, tehát egy fix diákmunka biztosan nem férne bele (max. a vizsgaidőszakban valami alkalmi, rövidebb távú munka). A korrepetálásnak már többször is nekifutottam és most is ugyanúgy teljességgel esélytelennek látom. Rengetegen hirdetik magukat, diákok és már tapasztalattal rendelkező tanárok is, van nagyon sok nyelvtanfolyam is.... nagyon nehéz érvényesülni, nekem nem ment.
2020. okt. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!