Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szokás eltervezni cselekedetei...

Szokás eltervezni cselekedeteinket ?

Figyelt kérdés

Buta kérdés egy buta embertől, de unom magam szóval itt hagyok egy kérdést, elfér.


Úgy vagyok, hogy kigondolok valamit, mondjuk meg szeretnék tanulni angolul, rágondolok, hogy én nekem ahhoz angol filmeket meg miegyebet kell néznem értetlenűl meg feliratokat gyorsan olvasni, hogy elérjem ezt a célt, akkor mindezt a nem látom magam előtt így ignorálom, inkább játszok vagy takarítok.


Vagy , párkapcsolat, kigondolom, hogy kéne csajozni, nos, nem látom magam előtt, hogy bárkinek érdekes lennék, így inkább nem foglalkozok ezzel.


Vagy így vagyok a egyetemmel, nem látom magam előtt, hogy én oda beiratkozzak mert ahhoz kéne egy emelt érettségi, azt sem érzem magaménak így meg sem próbálom.


Nem tudok az ismeretlenbe belevágni, amiben nem érzem magam 110%-osnak azt nem csinálom, így most nem csinálok semmit csak youtube-t nézek, focit és játszok, ja és segédmunkázok egy állatka telepen, pucolom a salakanyagot heti 2 nap. Innen nem tudok tovább lépni mert félek a változástól. Pedig nem jó. De nincs változás, bemegyek felveszem a gumi csizmát a kantáros gatyát lapátot meg talicskát , telemerem kitolom egy másik helyre, vissza s ennyi ez csinálom meg 4 órába 6 ezer forintért. Megyek veszek kaját meg vizet és húzok haza a szülőkhöz. Nyomasztó, olyan mint az a Kafka író bogaras könyve ami kötelező volt.


2020. okt. 17. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
"Szokás" célt kitűzni. "Szokás" feladni is. Várni a megváltást, na az nem szokás, mert nincs értelme. Nem kell, hogy 110%-osan indulj neki bárminek. Lehet az 60 is, vagy valamennyi, csak kezd el. Nem veszítesz többet annál, mintha bele sem vágsz, mert akkor 0 marad.
2020. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mai napig nem tudom, hogyan sikerült megírnom a szakdogámat az alapképzésen (5-ös lett). És azt se tudom, hogy fogom megírni a diplomamunkámat a mesteren. Megugorhatatlan akadálynak tűnik, de az tuti, hogy az is el fog készülni és legalább 4-es lesz, mert folytatni akarom a tanulmányaimat. Szeretem, amit tanulok.

Amit az ember meg akar csinálni és a képességei megvannak hozzá (ha esetleg nincs is ennek tudatában), ahhoz nem kell részletekbe menő tervezés. Egyszerűen csak csinálni kell, mindig a soron következő lépésre koncentrálva, aztán egyszer csak célba érünk.

2020. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!