Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kezdhettem el angolul,né...

Miért kezdhettem el angolul,németül gondolkodni?

Figyelt kérdés
Szóval a karanténban nyelvgyakorlás gyanánt elkezdtem neten külföldi emberekkel barátkozni. Ez odáig fajult hogy tóbbet használtam az angolt,németet mint a magyart. Azóta önkéntelenül Angolul gondolkodom, meg néha németül? Ezt nyilván nem én akartam így, ez csak így magától jön és fogalmam sincs mit kezdjek vele. Van valaki aki hasonló cipőben jár?

2020. okt. 17. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kezdened vele semmit. :D Ez tök normális dolog. Én is voltam/vagyok így, attól függően mennyire sokat hallok/olvasok idegen nyelvű szövegeket.
2020. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ez nekem is magától jön, én se tudom mit kezdjek vele, de nem élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség, ha nem az eredeti nyelveden gondolkodol... mondjuk nem azt mondom, kellemetlen, amikor a japánul angol felirattal nézett animéről szeretnék magyarul beszélgetni, de minden idézetre csak franciául (wtf?) emlékszem, de meg lehet szokni.
2020. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nyelvtanulás egyik szerintem nagyon is fontos lépcsője. Ez az a pont, amikor ha meghallasz egy angol szót (pl. chair), nem a magyar megfelelőjét fogod keresni (szék), hogy értelmezni tudd, hanem beugrik az elmédbe egy széknek a képe. Az, hogy angolul vagy németül támadnak gondolataid, csak azt jelenti, hogy jó úton haladsz a nyelvek magasszintű elsajátítása felé.
2020. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Elmondhatom hogy a más nyelven gondolkodás még hagyján, az már viszont más mikor a tudtod nélkül ejtesz ki német vagy angol szavakat. Magyar az anyanyelvem, német a második bár azt kevésbé szeretem és a legjobban inkább az angol megy. És mivel mind a hármat használom, ezért nem kevésszer van olyan hogy egy mondatban kettő vagy három olyan szót is mondok egy másik nyelven, amit viszont észre se veszek mert már szinte egybefolynak. Spanyolt is tanultam 3 évig de az nem maradt meg ilyen szinten bennem, annak ellenére hogy folytattam a tanulását. Volt hogy a barátnőm vonta fel a figyelmem hogy azt a szót nem németül hanem angolul mondtam ki.
2020. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Detto ugyanez van velem is. Amikor a német érettségire meg a nyelvvizsgára készültem, én is ismerkedtem német anyanyelvűekkel meg német szinkronnal+felirattal néztem filmeket is néha. Egy idő után gyakran gondolkodtam németül.

Most az angollal vagyok így, hogy angol nyelvű oldalakat olvasok leginkább, meg angolul nézek filmeket, videókat is és már sokszor hamarabb jutnak eszembe a szavak angol megfelelői, mint a magyar. Sokszor azon is rajtakapom magam, hogy a fejemben angolul folytatok párbeszédeket saját magammal :D

Egy barátnőm is hasonlót tapasztalt, illetve mesélte, hogy amikor készült az éretségire, járt néha suli után angol tanárhoz és amikor tőle jött hazafele és be kellett mennie pl. a boltba, annyira át volt állva az agya az angolra, hogy amikor bement, angolul köszönt véletlenül, meg amikor keresett valamit, segítséget akart kérni az eladótól, de az kb. azt hihette, stroke-ja van, mert nem jutottak eszébe a magyar szavak és alig bírta kinyögni, mit szeretne :D

2020. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek és ez normális. Ennél majd az lesz furcsább ha majd magányos pillanataidban azon kapod magad hogy már nem is szavakban gondolkodsz hanem koncepciókban (többnyelvű környezetben felnőtteknek ismerős lehet).
2020. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!