A kaukciót most akkor le lehet lakni vagy nem?
A precíz válasz az, hogy megegyezés kérdése (mint szinte minden egy szerződésben).
A gyakorlat az, hogy nem. Vagyis addig a tulajnál van a kaució, amíg ott laksz. Amikor kiköltözöl, akkor körülnéz, hogy volt-e rongálás, megnézi van-e elmaradt közüzemi díj. Ha igen, akkor ezeket levonja a kaucióból, és ha marad valami, azt adja vissza. Ha nem rongáltál, és befizettél minden közüzemi díjat, akkor a kauciót teljes egészében visszaadja.
Olyan részletekig nem vagyok járatos, hogy pl. névértéken adja-e vissza, vagy kamatot ad-e rá, hisz adott esetben évekig kamatoztatja a te pénzedet. Szerintem az az általános, hogy névértéken adják vissza.
A kaució egy biztonságot jelent, hogy az esetleges rongálásra, sérülésre, nemfizetésre van fedezet.
Értelemszerűen ez jár az utolsó napig is.
Akkor adja vissza, ha végleg elmész.
Hiába írtok magánlevélben: a kaució NEM lakható le.
Mert mi történik, ha az utolsó napon derül ki, hogy valami rongálás történt?
Vagy akkor történik a rongálás?
A tulaj akkor rohanhat fűhöz, meg fához?
Nem.
A bérlő meg addig nem megy ki, míg vissza nem kapta.
Ilyen előfordulhat, de ez megegyezés kérdése.
Mindenesetre alapból nem így néz ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu