Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez az előíteletesség,...

Mi ez az előíteletesség, miért kell úgy kezelni a másikat, mint egy leprást, aki meg akar ölni minket?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az emberek úgy tekintenek a másikra, mint egy leprásra, aki szándékosan meg akarná ölni őket.

Ez a fajta megnyilvánulás előítéletes és kirekesztő (majdhogynem rasszista), hiszen egészséges emberekre fogják rá, hogy vírushordozó lehet.

Ha egy teljesen egészséges ember nem akar maszkot hordani vagy nem akarja magát beoltatni, rögtön rásütik a bélyeget, és alpári módon nyilatkoznak róla, holott egy a sokezerhez az esélye, hogy vírushordozó, de még akkor is csak a töredéke annak, hogy esetleg meg is fertőzhet másokat, de azt sem szándékosan. Ráadásul pont azoknak a legnagyobb a szájuk, akik a korábbi években sosem hordtak maszkot. Az emberek többsége teljesen egészséges, mégis úgy tekint a többség a másikra, mintha beteg lenne, csak azért, mert van köztük elenyésző számban pár ember, aki esetleg vírushordozó. Különben is, ha véd a maszk, meg majd az oltás, akkor akik hordják, beadatják, azokat megvédi, a többiekkel meg mit kell foglalkozni. De nem, most mindenkit egy kalap alá vesznek a rettegők, és úgy kezeik, mint egy gyilkost. Hova jutottunk, hol van a tisztelet a másik iránt, az ártatlanság vélelme? Miért nem lehet normálisan hozzáállni és a többség alapján ítélni? Csak azért mert egy magyar lop, még nem kell minden magyart tolvajnak tekinteni.



2020. okt. 19. 17:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Miért ilyen nehéz azt a maszkot hordani? De komolyan, felteszed aztán kész. Sokkal kevesebb energiát és fáradtságot igényel a hordása, mint a háborgás. Vedd fel, aztán nem kell ilyenken idegeskedned, vagy neked ez jó?
2020. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%

sajnos nem igy mukodik, hogy en beoltatom magam es akkor a tobbiek akar milyen betegek, nem kapom el.

es igenis, aki felnott letere annyira nem kepes, hogy feltegye a maszkot 20 percre (vagy akar 1 orara hosszabb uton) arra nem fogok szepen ramosolyogni, mert felelotlen es arrogans embernek tartom, aki a mondvacsinalt kenyelme miatt esetlegesen masokat veszelyeztet.

a maszk pedig nem azt vedi, aki hordja, hanem a tobbieket, tehat hiaba teszem en fel ha korulottem korbekohognek nem er semmit

2020. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%

Amit írtál az esélyekre, igaz is volt még talán tavasszal. Most már más a helyzet. Pl körülöttem a munkahelyen, családban,a családtagjaim munkahelyén, a keresztlányom iskolájában, a húgom egyetemén mindenhol tűnnek fel a koronás emberek. Szerintem már nem lehet csak legyinteni rá.


Ha akar egyetlen embert is megóvunk a maszkkal, már megérte.

2020. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

A maszk csak uzlet. Nem ved. Visszalelegzed az elhasznalt levegot!! Az karos!


Az oltasban meg megfigyelo chip van meg idegmereg aluminium,amibe sokan belehalnak.

2020. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Tudod mi a tisztelet a másik iránt? Az, hogy felhúzod azt a rohadt maszkot és megvéded a nálad gyengébbeket az esetleges tünetmentes vírusodtól. Egy apró kellemetlenség, semmi több, aki erre se képes, az annyit se ér, mint egy leprás.
2020. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Népünk ilyen, állandóan ez a harc, az acsarkodás, a félelemkeltés egymással szemben, lásd a korábbi politikai plakátokat... SZóval durva.
2020. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Jött egy 61%-os vírustagadó, és végigsorolt mindenkit. 🙂


Amúgy nem értem, hogy mi ez a lázadás a maszk ellen. Mivel az ország legrosszabb levegőjű településen lakom, így szinte minden télen úgy járok, hogy az arcom be van csomagolva, ha kilépek az ajtón. Ez semmiben nem különbözik attól. Legalább most nem néznek hülyének (a normális emberek), ha maszkban vagyok... 😂

2020. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Jó, hogy nem a kérdésre válaszoltatok, hanem pont előítéletesen erősítettétek azt a problémát, amit felvetettem. Ezek szerint helyes dolog előítéletesnek lenni. Mert ugye egy szóval sem mondtam, hogy nem hordom a maszkot, csak azt, hogy eleve fertőzőnek bélyegeznek meg mindenkit. De ha nem vagyok beteg, akkor akár hordok maszkot, akár nem, feltételezitek rólam, hogy fertőzök, mint egy leprás. De miért kell feltételezni ezt? Miért kell feltételezni bárkiről is?
2020. okt. 19. 19:14
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Én válaszoltam rá, csak akkor ezek szerint nem jól. Azt fejtegettem, hogy manapság sosem tudhatod, hogy ki a fertőző. Ez nem előítélet, hanem tény. Az emberekbe pedig bele van kódolva, hogy féltsék az egészségüket. 3-as voltam.
2020. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
#9: Akkor azt sem tudhatod, hogy ki a gyilkos, ki a pedofil, ki az erőszaktevő. De azért, mert van néhány férfi, aki megerőszakol nőket, még nem kellene az összes férfit annak tekinteni és ezért kasztrálni. Most is ez van, attól hogy van pár fertőző ember, még nem kell mindenkire így tekinteni.
2020. okt. 19. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!