Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (Drága ajándék)

Mit tegyek? (Drága ajándék)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Decemberben lesz az egyik közeli rokonomnak a születésnapja. Tavaly drága ajándékot kapott tőlem( kb. 50.000 Ft) és én is tőle, viszont idén nem nagyon szeretnék többet költeni 10.000 Ft-nál. Nagyon szeretem még mindig, ugyanolyan a kapcsolatunk csak már nem igazán a pénzbeli érték számít nekem, meg tényleg nem akarok ennyit rászánni most, de tudom, hogy megsértődne és az egész családja arról beszélne, hogy szegény vagyok... mit tegyek szerintetek?


2020. okt. 21. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért mert nem veszel neki drága ajándékot megsértődne, és a családja arról beszélne hogy szegény vagy(Mi közük van hozzá?), akkor nem is érdemes gondolni rá karácsonykor.

Viszont még ha nem is költesz rá sok pénzt, próbálj meg valami olyan dolgot venni neki ami biztosan tetszik neki. Valamit ami a hobbijával kapcsolatos mondjuk.

A karácsonyi ajándékkal a szeretetünket fejezzük ki, nem az a lényeg hogy milyen drága.

Ha pedig ügyes vagy, készíts valamit saját kezűleg.

2020. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"...nem akarok ennyit rászánni most, de tudom, hogy megsértődne és az egész családja arról beszélne, hogy szegény vagyok... "


Aki a szerényebb ajándékon megsértődik, az nem érdemel semmilyent!

Soha nem lehet tudni, hogy valakinek miért csak ennyire, vagy semennyire nem futja, a szóbeli köszöntés is becsülendő, mert nem felejtkezik el az illetőtől.


De ha téged izgat, hogy a retyerutyája mit beszél (ő meg megsértődik!(?), akkor nyúlj jó mélyen zsebbe, ha már ezt vezetted be!

2020. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez szegenyemberek szokasa, hogy eron felul ajandekoznak es azt elvarjak. Mas orszagokban szep kepeslap, es ennyi. Es mennyivel civilizaltabb.
2020. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!