Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek, ha valaki...

Hogy viselkedjek, ha valaki nem kéri az apró ajándékot (pl. tábla csokit) a nekem tett szívességért cserébe?

Figyelt kérdés
Olyan kellemetlen sokszor, én szívesen adom, mert sokat segített, és időt töltött a problémámmal, és pénzt nem kért érte, én úgy gondolom, ennyivel tudom kifejezni a hálámat. De nem az a reakció, hogy köszönöm szépen, hanem az, hogy "nem kell", "nem kérem" meg "hagyjál már ezzel"... olyan fura. És nem arra értem, amikor az udvariasságból "köszönöm, nem kellett volna" hangzik el, mert ebben az esetben elfogadja, hanem arra értem, amikor egyszerűen visszautasítja, nem kell neki. Én meg olyan idiótának érzem magam, hogy miért akarok én hálálkodni, ráadásnak meg ott marad bennem a "tartozom neki" érzés.

2020. okt. 22. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Érezd is.

Legközelebb te segítesz neki.

Megalázó a szívességért cserébe a tábla csoki, vagy a konyak.

Nem vagyunk a proli Kádár-korban.

Ha a hölgynek viszel egy szál rózsát, az más. Az egy szép gesztus.

De csokit, kávét, italt, az proliság.

2020. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az álláspontodat, szerintem is udvariatlanság visszautasítani, még akkor is ha tegyük fel nem szereti az adott ajándékot az illető. A lényeg a gesztusban van. Szerintem nem sokat tehet az ember ebben a helyzetben. Vagy elfogadod, hogy nem kéri, vagy megpróbálod ráerőltetni, pl. "de én ragaszkodom hozzá, nagyon hálás vagyok neked" - ha erre is ugyanaz a reakció, akkor meg ugye marad az első opció megint csak és elkönyveled, hogy az illetőnek többet nem veszel semmit, mert nem tud kulturáltan viselkedni.

Annyit hozzá teszek, hogy a mostani világban sajnos én is tapasztaltam, hogy sokan nem szeretik ezt a fajta hálálkodást. Az előttem hozzászólóval pedig nem értek egyet, egyenesen sértő valakit prolinak nézni csak azért, mert kedveskedni próbál.

2020. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Én azt nem értem, hogyha egyszer kiderült, hogy nem szeretne ilyeneket, akkor miért csinálod továbbra is? És azt pláne nem, hogy miért csinálsz ekkor ügyet ebből, amit igazából te generálsz azzal, hogy nem fogadod el, hogy neki mi a jó?
2020. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, szerintem a kérdező különböző emberekre gondolt, nem folyton egy és ugyanaz a személy az érintett. Másrészt előre honnan tudja az ember, hogy a másiknak mi jó vagy mi nem. Nem az ajándékon van a hangsúly, hanem a szándékon.
2020. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
#4 nyilván nem tudja. de akkor a másik mondja, hogy nem kösz és akkor pont. megtudta, hogy mi van. történet vége.
2020. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem ehetek csokit, el szoktam fogadni az ilyet, pont azért, mert tudom, hogy rossz érzés a másiknak. Esetleg: Tudom, hogy önzetlenül segítettél, de nekem jó érzés lenne, ha elfogadnád.
2020. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Én pl. inzulinrezisztens vagyok, tehát ha valaki csokit, kekszet ajándékoz nekem (kivéve persze, ha cukormentes), azzal sajnos nem tudok mit kezdeni.

A családtagjaimnak sem tudom lepasszolni, mert ők is mind IR-esek, vagy más intoleranciájuk van.

Egyáltalán nem akarok bunkó lenni a következő kijelentésemmel, de ha valaki úgy ad nekem hasonló ajándékokat, hogy PONTOSAN tudja, mi a helyzet velem ezen a téren, az kifejezetten bántó számomra. Volt már rá nem egy példa, amikor az illető kifejezetten provokáló karakterrel nyújtotta át, és kigúvadt szemekkel várta a reakciót. Kvázi olyan volt az egész, hogy “tudom, hogy nem eszel ilyet, de amúgy magasról lesz@rlak”, “boldog karácsonyt/szülinapot/névnapot... Ja, és roh@dj meg” (😂), azt akarta ezzel éreztetni, hogy bár tudja rólam ezt a dolgot, sokat nem érek neki, vagy szándékosan játssza meg a hülyét, mintha ennyire nem ismerne.

2020. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát én nem kötöm mindenkinek az orrára, hogy nem ehetek édességet, különösen nem akkor, amikor épp a háláját fejezné ki így! Azért ez nem lenne egy top húzás érzelmi intelligencia terén, hogy szeretne adni valamit és akkor közlöm, hogy jól mellényúlt...!

Ez az egész 16:33-as felvetés abszurd, mert az alkalomra ajándékozás és a hála jeléül adott apróság (csoki) teljesen más tészta. Elképzelhetetlen számomra, hogy valaki egy szívességet szándékosan rossz (ártalmas) ajándékkal köszönne meg, nem kéne idekeverni a te ilyen jellegű keserű tapasztalatodat. Nem igaz, hogy nem tudod elvenni és odaadni a szomszédnak vagy kinthagyni az utcán, hogy megtalálják a rászorulók. Ha valaki meg pont provokál ezzel, azt is el lehet venni úgy széles mosollyal, hogy köszönöm, majd megpróbálok neki jó helyet találni. Ha nem veszed fel a kesztyűt, az a legrosszabb a provokálónak. (16:02 voltam)

2020. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!