Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is jogosítványhoz...

Szerintetek is jogosítványhoz kellene kötni a gyerekvállalást és az állattartást?

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 20:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%
What?
2020. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
42%

Mindenképpen!

Borzasztó, hogy az emberek magukhoz vehetnek egy állatot bármikor és bármit megtehetnek vele. Most volt a hírekben, hogy egy degenerált féreg kilőtte egy kiskutya szemét. A büdös retek k*urva anyját az ilyennek. Remélem hogy halála után is fog szenvedni, az idők végezetéig.

Aki gyereket bánt és neveli azt nem megfelelő módon arra remélem ugyanez a sors jut. Néha így elgondolkozom, hogy én születtem ennyire rossz korba vagy régebben is éltek ilyen mocsadékok? Mára már teljesen embergyűlölő lettem. Kár, hogy büntetik azt, ha valakinek visszaadod azt, amit megérdemel.

2020. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit egyértelműbben fogalmazz, mert szerintem az 1. válaszoló is azt hihette, hogy gépjárművezetői engedélyről van szó.
2020. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
#2: A mostani a "legjobb" kor. Olvasgass, hogyan éltek a nagyszüleid és az ő szüleik.
2020. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

Te születtél rossz korba?!?!

SOHA nem volt olyan jó sem embernek, de főleg nem háziállatnak lenni, mint ma...

2020. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

"Kicsit egyértelműbben fogalmazz, mert szerintem az 1. válaszoló is azt hihette, hogy gépjárművezetői engedélyről van szó."


Szerintem a szövegkörnyezet miatt teljesen egyértelmű, hogy mire értem a jogosítványt. Az, hogy valaki ezt nem érti, nem az én hibám.

2020. okt. 22. 21:12
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Még ez a világ jónak számít, ennél minden kor sokkal rosszabb volt. Sok szenvedéssel. Amúgy a válaszom hogy igen, viszont akkor nem sok ember maradna aki szaporodhatna.
2020. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg még csak lehetne igazad, de hogy akarnád a gyerekvállalás esetében megoldani? Ha valaki terhes lesz megfelelö vizsga nélkül, akkor elküldöd kényszerabortuszra vagy mit csinálsz???


Még az állatoknál sem lehetne megoldani, mert akik nem megfelelöen tartják öket, azok sem feltétlen azért, mert nem tudják, mit kellene tenni, csak nem tartják be.

2020. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelműen igen.

Az más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt nem igazán lehet előre szűrni, cska utólag büntetni, szankcionálni. Azzal meg csak az áldozatnak lesz még rosszabb.

Egy állatot viszonylag könnyű elvenni a nem megfelelő gazdától és menhelyre vinni, örökbeadni. Gyereknél sokkal nehezebb.

Nulladik lépésnek a családpolitikán kellene drasztikusan változtatni, a darabszám helyett a minőségi gyerekvállalásra ösztönözni. Aztán pedig nagyon durván, példát statuálva szankcionálni az alkalmatlanokat.

2020. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút nem. Szerinted mégis mennyi idő alatt találnék olyan korrupt alakot, aki nekem adna engedélyt, neked meg keresztbe tenne, mert nem tetszik a pofád? Pedig nyilván te vagy a szentéletű ebben a történetben, én meg a címeres r0hadék, mert ellent mondok neked :)


Esztelen tiltás helyett talán szemléletet kéne váltani: példamutatással, beszélgetéssel, a negatív minták megtörésével, a prevenció elérhetővé tételével, a leszakadó rétegek illetve régiók fejlesztésével.


Nyilván tiltani sokkal egyszerűbb, mint pl. egy-egy több generáción át ismétlődő mintát megtörni: pl. egy mélyszegénységben élő családnak más mintát adni, mint hogy megkötve tartsák a kutyát (az előző is meg volt kötve mégse döglött meg), vagy hogy a lány néhány év után kiessen az iskolából, mert vigyázni kell a kistesókra, egészen addig, amíg neki is gyerekei nem lesznek stb. Csak nyilván rohadt sok pénzt és energiát kell beleölni az ilyenbe, és nincsenek jól hangzó sikersztorik: az ilyen emberekből nem sebészorvosok lesznek, hanem pl. megbízható takarítók.


Ezeket meg AKARNI kell megérteni, megcsinálni. Tiltásra nem megy.

2020. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!