Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha népszavazás lenne, hogy a...

Ha népszavazás lenne, hogy a téli vagy a nyári időszámítás maradjon, melyikre szavaznátok? Netán megtartanátok a jelenlegi tavaszi és őszi óraátállítást?

Figyelt kérdés
Indokoljátok is meg, hogy melyiknek milyen előnye lenne szerintetek!

2020. okt. 23. 13:03
A kérdező szavazást indított:
Téli időszámítás maradjon
Nyári időszámítás maradjon
Jobb lenne, ha maradna az óraátállítás
69 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Én hagynám továbbra is az óraállítgatást. Számomra nem okozott sose gondot. Nyáron mindig is szerettem, hogy sokáig van világos.
2020. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
A téli volt az eredeti, én azt támogatom. Egyébként pedig ha globálisan nézzük, akkor az a fontos, hogy valami egységes legyen.
2020. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha a téli marad, akkor nyáron kb 3-kor kel a nap és este 8-kor sötétedik. Ennek semmi értelme.
2020. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%
A nyárinál az is jobb, ha maradunk az állítgatásnál. A rövid nappalok idején azok szívják meg legjobban, akiknek sötétben kezdődik a munka, iskola.
2020. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

2020. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én is a télit támogatmám. Az az időzónánknak megfelelő időszámítás. Nyári időszámítás esetén decemberben és januárban 8-8:30 közt kelne a nap. Az ország 3/4-e korom sötétben menne dolgozni és iskolába. Inkább este sötétedjen hamarabb, amikor már az emberek nagy része otthon van.
2020. okt. 23. 14:11
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

#6

Az emberek többsége 4 és 6 között még dolgozik. Télen meg már 4-kor kezd sötétedni.

2020. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

7-es, én dolgoztam olyan munkahelyen, ahova úgy mentem, hogy reggel induláskor MÉG sötét volt, mikor haza indultam, MÁR sötét volt, egy kicsi világosság volt, amikor beértem, ezen kívül csak a 2db 15 perces és az 1db 30 perces szünetek alkalmával láttam természetes fényt. Nagyon nyomasztó volt. Ha ezt még megdobják azzal, hogy később is világosodik, még rosszabb. Persze, ezt rugalmas munkaidővel nem lehet érzékelni, aki meg eleve sötét helyen dolgozik nyáron is, az meg ezt választotta.

A gyerekek meg nem biztos, hogy reggel a sötétben tudnak figyelni, nem szerencsés az első órákat sötétben tartani, nap végén meg már amiatt nem figyelnek, mert már mennének haza. Kevesebb érdemi idő marad, hogy megragadják a figyelmüket.

2020. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Teli volt az eredeti.nem akarok egesz evben 1 oraval korabban kelni.

A tudosok is bizonyitottàk hogy a belsö biologiai orank is a télivelnegyezik.


De. Ugy tudom a nyarira fogjàk beallitani a veglegeset.

2020. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Ha lezs időm megkeresem azt a cikket, ami ezt taglalja, dr Magyarországnak a nyári időszámítás (a mostani lenne a legjobb). Most 17.40 körül van, mikor ezt írom, viszonylag még világos van, pl ha biciklizek talán még a világítás sem szükséges, de 1 hét múlva, mikor már a téli időszámítás lesz már sötét lesz.

Ha marad télen is a nyári időszámítás akkor tudnánk spórolni az árammal, kevesebbet fogyasztana, mint ha már 4kor vagy 5-kor sötét lenne.

Engem nem zavar meg az óraállítás, felőlem maradhatna, de ha egyet kell választani, akkor a nyári.

2020. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!