Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt csak én gondolom úgy,...

Ezt csak én gondolom úgy, hogy nem helyes?

Figyelt kérdés

Én nem tudom megérteni hogy egyesek a pici babájukat, miért viszik olyan heylre, ahol a gyerek egyáltalán nem érzi jól magát, ráadásul csak másokat zavar.

Magyarul semmi keresnivalója ott egy kisgyereknek.

Pl. voltunk egyszer egy ilyen hajós vacsorán, elég puccos volt, szerintem egy 1-2 éves gyereknek nem való, de okos szülő elhozta, az meg végig (éjjel 1-ig) sírt.

Vagy most olvastam, hogy valaki planetáriumba akar elmenni babakocsis gyerekkel. Érdeklődött, hogy a planetáriumban könnyen tudja e tologatni a babakocsit.


2020. okt. 26. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Valószínűleg még így is jobban van a gyerek, mint ahogy azt viselné, hogy a szüleit nélkülöznie kell.
2020. okt. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értettem soha.

Mikor a ruhaboltokban üvölt már a gyerek, és anyuka továbbra is bongeszi a ruhákat... Mikor a kis másfél evest viszik a múzeumba...

Persze valahol megértem hogy kell a saját program is meg szándékosan megy a propaganda nehogy gyerekkel csökkenjen a fogyasztasod.

De azért sok kisgyerekesben ott az a dolyfoles, hogy ő aztán nem változtat az eletstilusan, te meg tolerald mert ez a gyerek természetes h eleven.

Szerintem erre az lenne egy jo megoldás, hogy pl heti egyszer lenne egy "gyerekmentes" látogatási nap.

Egyébként nekem is vannak kisgyerekeim, de én falun élek, és nem is szeretem az ilyen nyuzsgest, tehát könnyen beszelek. De nem is felejtettem el hogy a gyerekek előtt mennyire idegesitettek az ilyen mindenhová viszem a gyerekeket családok.

2020. okt. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 eves gyereket mar siman otthon hagynam vagy az apjaval, ha nem vele akarok programot epp, vagy a nagyszulokkel. (Az en szuleim Budapesten elnek, kozel hozzam.) Nyilvan nem mindenkinel megoldhato, de sokaknal igen, ott en sem ertem, minek mindenhova hurcolni, kb 6-7 eves koraig csak olyan helyekre vinnem a gyereket, aki gyerekprogram, vagy tudom, hogy erdekli, elvezi.
2020. okt. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert a szülők mérhetetlenül önzők. Kell a gyerek is, de azért rázni akarják a seggüket, mintha független fiatal felnőttek lennének. Én olyat láttam hogy fesztiválon a kisbabán ilyen zajvédelmi fülvédő, apuci meg ott lötyögött a koncerten.
2020. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel egyig tartó programra eleve nem lenne szabad 1-2 éves gyereket vinni.

A planetáriumban a fények és a hanghatások sem valók egy babának.


Ezek a szülők teljesen alkalmatlanok a gyerekük nevelésére. Nem tudják, de nem is érdekli őket, hogy mi lenne a gyerek valós igénye.

Korábban volt olyan gyakoris kérdés is anyukától, hogy a 4 hónapos gyereket miért zavarja a hangos utcazene, és mit kéne csinálnia, hogy a gyerek ezt megszokja. Na, az ilyen nőnek meg tudnám rángatni mindkét fülét! Többen is írtuk, hogy egyáltalán nem való egy ekkora babának az utcazene, hanem vigye parkokba, csöndesebb helyekre. Döbbenetes, hogy egy anya ezt nem tudja magától...

2020. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem helyes. Ezek a programok egy gyerek számára borzasztó unalmasak. Tudom, mert én is voltam a gyerek.


A másik, hogy ha nekem lenne gyerekem, akkor én sem vinném ilyen helyekre. Szerintem örülnék, hogy végre valami felnőttes program. :)

2020. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Sok, magát embernek beállító lény olyan értelmi szinttel vállalja a gyermek nevelést, ami éppen csak a szobatisztaságra elegendő, ráadásul ez a fajta szokta torzulással túl értékelni a saját képességeit, - miközben mindössze csak arról van szó, hogy kelletlenül, primitív módon erőszakos. Az erőszakos mivoltához pedig hozzá szokott tartozni a túlfejlett ego is, amihez ezek a "korszakalkotó" megoldások párosulnak. Lehet, hogy sikerül összetarhálni megfelelő mennyiségben az anyagi hátteret ahhoz, hogy eltengjen a kölykeivel, de mentálisan alkalmatlan marad még ettől az illető. Azt meg végképp nem fogja belátni az ilyen, hogy semmi szükség butábbnál butább, életképtelenebbnél életképtelenebb majmok sokszorosítására. Ők ilyenek, - ettől érzik magukat "teljesnek".
2020. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezeken a programokon ráadásul nem csak a pici babák szenvednek, hanem mindenki más is, akiknek hallgatniuk kell a babasírást.
2020. okt. 26. 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Mert még mindig ott tart ez az ország, hogy a gyerMek az mindenek felett áll, ezzel együtt pedig a mamazilla is.

Megtörtént eset, hogy óvodai tájékoztatóra hívták a szülőket, direkt kikötve, hogy gyerek nélkül. Persze, hogy az egybites idióta hozta a csecsemőt is. És még ő hisztizett, meg sírta teli a netet, hogy őt hogy merték kiküldeni a bömbölő gyerekkel...

2020. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Én azt se értem, mikor pl. esküvőre viszik el a pólyás gyereket. Nagyon jó tud lenni, mikor a templomi szertartás közepén elkezd bőgicsélni. A bónusz, mikor anyuka elsőre ki sem viszi, csak csitítgatja.

Egyszerűen vannak alkalmak, ahová babát nem célszerű elvinni. Ha végképp nem lehet másképp megoldani, akkor le kell mondani a programot, és kész. Szerintem aki normálisan gondolkozik, az megérti, és nem sértődik meg rajta.

2020. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!