Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan 16-24 éves...

Vannak itt olyan 16-24 éves lányok,akiknek régies (mára elavultnak számító régimódi) névvel kell együtt élniük?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok,mint fiatal lány,akit ma úgy hívnak,hogy Erzsébet,Ilonka,Aranka,Etelka,Julianna stb. Milyen ilyen névvel élni?Gyakran poénkodnak ezzel?


+kérdés:mi a legszebb női név szerintetek(többet is írhattok).Szerintem Léna,Jázmin,Eszter nevek a befutók.De szép a Dorina,Petra is.



2020. okt. 27. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az Erzsébet egyáltalán nem "elavult"...

Ugyanúgy, ahogy az Anna is újra divatba jött kb. 25-30 évvel ezelőtt, a többi is visszajön előbb-utóbb, figyeld meg!

Amikor majd a dzsesszika-dzsennifer és hasonlók lesznek divatjamúltak.

2020. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Julianna szetintem az egyik legszebb nõi név.(magyarok közül)
2020. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

2: egyetértek!

Mindkét nagymamám Julianna volt, és az egyik lányomat is így neveztük el. :)

2020. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is szép nevek és nem muszáj vénasszonyosan becézni őket. Az Erzsébet nem feltétlenül Böske, hanem lehet Erzsi vagy Betti is, az Ilona nem feltétlenül Ilonka, hanem lehet pl Ili vagy Ica is.

Szerintem ha esetleg komolyabb tervei vannak egy lánynak, akkor sokkal jobban hangzik a Dr Kiss Ilona belgyógyász főorvos, mint mondjuk a Dr Kiss Dzsenifer.

2020. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Jó, nem lehet mindenki Dzseniffer, Hürrem, Ájfonhét,...
2020. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Veronika vagyok, nem tudom, mennyire illik bele a kategóriàba. Nem érzem elavult névnek, de régies, nem is valami gyakori név.
2020. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
6: van huszonéves Veronika ismerősöm is (Roni a beceneve), és az egyik barátnőmnek most nemrég született Veronika nevű kislánya. :)
2020. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Ezek nem elavult, hanem szép magyar nevek. Nem úgy mint azok amiket mostanában adnak 🤮
2020. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Lénának hívják az Eszter nevű barátnőm kislányát, valóban szép nevek. :)
2020. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Én ismerek Andit, szerintem nagyon szép név, hiába régies.

Erzsébetet is ismerek, nem zavarja a neve. De most komolyan egyébként ez a téma? Pasik között mennyi Attila, Imre, Róbert, János, István, stb. van. Sőt ezeket a régies neveket adják mai napig kisgyereknek is, őket soha nem kritizàlja senki a régies nevük miatt, a lányokat meg állandóan. Facebookon is van ilyen csoport, ahol Tinder neveket raknak ki, és kritizálják, hogy "hahahaha 18 éves és Mariann a neve", mintha tehetne róla, hogy mi a neve. Bezzeg, olyan nincs, hogy "Hahahaha, 18 éves egy János a neve". És? Kit érdekel a neve? És, ha tiszteletből kapta ezt a nevet? Mert volt valami fontos rokon, akiről a szülők el akarták nevezni? Meg őszintén tud bárki bármit tenni a neve ellen, azon kívül, hogy megváltoztatja (ami elég ritka)? De egy ember most ilyen gyökerek miatt változtassa meg a nevét mondjuk Kimberli-re? Mert a régi magyar női nevek már mind "cringe", meg mindenki vihog rajta? Szánalom.

Egyébként az én nevem modernebb, nem azért írtam, de szerintem a legalja dolog az, hogy valakit a neve miatt gúnyolunk ki.

2020. okt. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!