Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet válaszolni ezekre a...

Mit lehet válaszolni ezekre a kínos kérdésekre?

Figyelt kérdés

Szóval hamarosan megyünk meglátogatni nagyanyámat, aki mindig arról faggat, hogy mikor lesz már barátom. A 19 éves unokatesómért évekig aggódott, hogy szűz marad, stb., és aztán végül lett barátja, azóta egyfolytában azzal dicsekszik, hogy "képzeld, (unokatesó)nak már van barátja!" Na most az a helyzet, hogy aszexuális vagyok, ezért nem érdekel az egész kapcsolat téma, de ezt senkinek se mondtam el, mert vagy az lenne, hogy nem értenék, vagy nem vennék komolyan. (illetve nem is vagyok benne 100%-ig biztos, hogy az vagyok, csak eléggé úgy érzem.)

Tavaly is hozott apámnak egy üveg pálinkát, és azt mondta, hogy csak akkor bonthatja meg, ha majd hozom bemutatni az első barátom, én meg csak röhögtem magamban, hogy akkor valószínűleg ki is lehet dobni, mert sose fogy el.

Na de lényeg a lényeg, ha jönnek a szokásos "miért nincs barátod", "tetszik-e valaki", stb. kérdések, mit válaszoljak rájuk?

17/L


2020. okt. 29. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Mind hogy alakulóban van valami, és tereld a témát
2020. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Mindig a legegyszerubb az igazat mondani. Mondd, hogy ha lesz valakid akkor lesz, ha meg nem, akkor nem, de van más is az életedben ami lefoglal, szóval nem nagyon hiányolod.


Ha hazudni akarsz, és elhallgattatni, mielőtt elkezdené mondani hogy ideje lenne már ismerkedni mert az unokatesod is milyen boldog, bla bla, akkor mondd, hogy van egy kiszemelted, akibe halálosan bele vagy zugva, és még csak most gyűjtöd az erődet hogy beszélj vele. Ha meg legközelebb találkoztok mondhatod hogy kikosaraztak, össze van törve a szíved, és jó ideig nem fogsz tudni senkibe beleszeretni.

2020. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy 18 éves korod után lesz barátod, most a tanulásra fekteted a hangsúlyt, persze azt is mondhatod, hogy magánügy.
2020. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak a megfelelő pár kell, akit tényleg szeretni fogsz, ne aggódd túl, szerintem nem vagy az.

Engem is bombázni szoktak ezekkel a kérdésekkel és az szokott e legószerűbb válasz lenni, hogy nem tetszett vagy nem tetszik még senki.

2020. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy majd lesz ha lesz, és kész.

Nekem párom van úgyhogy a szokásos házasság/gyerek témával nyúztak egy ideig a rokonok. Eleinte kedvesen tereltem, aztán kedvesen megmondtam hogy magánügy, aztán keményen megmondtam, hogy semmi közük hozzá. Azóta ritkán hozzák szóba, ha mégis akkor szimplán úgy teszek mintha nem hallanám, és beszélek másról. :) Ha nem adja fel valaki, akkor részemről vége a beszélgetésnek és hazajövök.

2020. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Sztem nem az a gond, hogy nem tudsz rá válaszolni, hanem csak nem mersz kiállni magadért. Mert ezekre simán lehet válaszolni normálisan úgy, h többet ne kérdezzék. "Az az én dolgom és nem a tiéd, ne kérdezd meg többször."

"Magánügy, nem fogok róla senkinek sem beszélni."

Ha visszakérdeznek, eljátszák, hogy mekkora áldozatok és bunkónak tartanak, arra is simán lehet jó választ kitalálni.


Szerintem mindenki tudja mikor mit kellene mondani, csak nem merik lerázni a zavaró embereket.

2020. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!