Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy eladónak pszichológusnak...

Egy eladónak pszichológusnak is kell lenni?

Figyelt kérdés
Korona miatt elvesztettem az állásom, így elvállaltam a legelső munkát, ami szembejött, nem vagyok válogatós, a sarki kisboltban kerestek épp eladót, így mentem is. Már első nap észrevettem, hogy sok vásárló nem csak vásárol, hanem félórákat (valamelyik másfél órát) támasztja a pultot és csak mondja és mondja a napi teendőit meg panaszkodik a családjára, egészségére stb... Éppen mi az aktuális sláger. Szeretem az embereket, meg kedves is vagyok, szerintem ez alap meg a munkámhoz is kell most, de ezzel fel is bújtom őket szerintem. :D Rendezem az árut, takarítok közben, hogy lássák, hogy dolgom van, de valamelyik ilyenkor követ és mondja tovább. :D Más is járt már így? Nap végére szivacs az agyam és az emberekhez sincs kedvem szólni jó formán ettől.:D
2020. nov. 4. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

1. Légy őszinte, és közöld hogy neked erre nincs kapacitásod


2. Mondd, hogy hiába vagy eladó, azért ódzkodsz a vírustól. Ne maradjon tovább, mint a vásárláshoz szükséges idő (ki is tehetnél erről egy papírt az ajtóra, valahogy kedvesen megfogalmazva)


3. Mondd neki, hogy a főnök megkért, hogy végezz el valami hosszú adminisztrációs(bármilyen komolyan hangzó szó jó ide) munkát ha épp nem szolgálsz ki, és nagyon figyelned kell hogy ne rontsd el, mert az probléma. Ha eleget firkálgatsz egy jegyzetfüzetet, addig valószínűleg elmegy :D


4. Ha van egy kis szoba (raktár pl), akkor mondhatod hogy ott van épp dolgod.

2020. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Köss kompromisszumot. Az emberek szeretnek csacsogni a boltosokkal, főleg vidéken, ahol sokkal inkább létező fogalom a közösség. Ezzel nincs baj, csak nyilván nem órákig kell nyomni a rizsát. Épp ezért szánj rá 10 percet ha teheted, utána viszont válltáska. Beszélj a főnökkel, hogy kitehess egy ilyen cetlit az ajtóra, erre nem mondhatja, hogy de akkor megsértődik a vevő, hisz 10 perc alatt a komplett falut ki lehet beszélni. Kétszer.
2020. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Pont ezért nem mennék soha kis bolti eladónak.
2020. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Én ilyenkor termékekről kezdtem beszélni a vásárlóknak, nagy forgalmat lehet vele generálni. De az elején volt olyan, hogy odajött a főnök egy-egy tapadósabbnál, hogy "kérlek, csináld meg azt a dolgot hátul, amit megbeszéltünk". Én "elbújtam", ő meg lerázta valahogy az illetőt.
2020. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lazy Lover ***** válasza:
88%
Én is dolgoztam boltban dettó ugyan ezt tapasztaltam
2020. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. A kisboltok többsége olyan helyen van, ahova többnyire az idős, beszélgetésre vágyó emberek járnak. Többnyire rá is érnek elmesélni ugyanazt a sztorit, amit második hete mindennap kétszer. Borzasztó lehet, én sem bírnám, ettől függetlenül biztosan lehet ezt jól is kezelni, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon. Vissza kell fogni a kedvességet, hogy ne add alájuk a lovat. Mondja el, amit muszájnak érez, aztán viszlát. Járvány helyzet van, ne ácsorogjatok egymás nyakán.
2020. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
A párom csacsogott a vevőkkel. Egy év alatt duplázta a bevételt. Nem egy vevő, nem is vásárolt, ha nem ő volt. Aki ezt nem bírja, ne legyen eladó, 1-2 személyes boltba.
2020. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: pont ezügyben akartam írni...

Egy kisbolt bevétele nagyon függ attól, hogy szeretnek-e odajárni a vevők. Aki nem akar csacsogni, az elmegy a teszkó-ósán-stb-be....


De a kérdező állása is függ attól, hogy szeretnek-e odajárni! Mert ha a mogorva eladó miatt elszoknak onnan az emberek, akkor az ő állásának is fuccs!

2020. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit pszichológusnak is kell lenned, igen. Mindegy, hogy kisboltban dolgozol, vagy nagyobb cégnél területi képviselőként, vagy épp üzletet kötsz valakivel. A bizalom sokak számára a legfontosabb. Tuti, hogy ezt kihasználva megpróbálnék több terméket értékesíteni. Mondja a Jolika néni a problémát, hogy mi van a lányával, unokájával, stb, én elkezdeném biztatni, hogy miket vegyen nekik. Biztos vagyok benne, hogy nagyobb forglamat lehet generálni, ha ráérzel erre.
2020. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Csak azzal lehet cseverészni aki nyitott rá
2020. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!