Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szólták már le a nevedet csak...

Szólták már le a nevedet csak úgy anélkül, hogy kértél volna róla véleményt?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki csak úgy egy beszélgetés közben semmi előzmény nélkül megjegyzést tett a keresztnevemre. Még csak nem is volt téma a névadás meg semmi ilyesmi. Fintorogva megjegyezte, hogy most olyan sok xy van. Most mindenki xy nem? Meg elkezdett még felsorolni pár nevet, hogy azokból is mennyi van. Merthogy ugye ez és az... elkezdte a szokásos nótát a "felkapott tucatnevekről", hogy elég gáz meg mit tudom én még mi. Így különlegesség, úgy különlegesség.. Tény és való, hogy az én korosztályomban rengeteg ilyen nevű ember van, de azon kívül slussz-passz. A huszonévesek és harmincasok között vannak nagyon sokan. De pl egyetlenegy öreg nénit sem ismerek ezzel a névvel vagy a többi említettel. Egyik barátnőmnek az osztályában pont nem is volt pedig annyi idős mint én. Végignéztem kíváncsiságból egy csomó publikus általános iskolai osztálynévsort, elvétve volt már csak akit úgy hívnak mint engem. Nem tudom mit kell ezen kiakadni, hogy minden korosztályban vannak felkapott népszerű nevek. De egyébként ha engem ez nem zavar akkor őt nem tudom miért izgatja. Ha gyakori hát gyakori. Mit csináljak vele, ez van! Senki sem kérdezte a véleményét! Még ha kérdeztem volna. Amúgy nekem különösebb bajom sosem volt vele. Jó, lehet néha kicsit zavaró volt, hogy hirtelen nem tudtam kinek szólnak, de nem lettem miatta lelkisérült. Amúgy meg az ő nevéből a statisztika alapján több van mint az enyémből (legalábbis 2018-ban még több volt) csak szétszórtabban, de amúgy meg nem is érdekel hányadik akkor sem adnám soha a gyerekemnek, az enyém sokkal jobban tetszik, de nem kezdem el ezt ecsetelni az ilyen nevű embereknek. Most azért nem fog jobban tetszeni egy másik mert kevesebb van belőle. Én is mondhatnám, hogy az ő nevével csak nem túl szép középkorú vagy idősebb nőket ismerek akikre rá sem illik ez a név. Egy tipikus cukiskodó névnek tartom ami még esetleg telitalálat is lehet egy szép aranyos,bájos,kedves nőnek,de pl rá abszolút nem illik szerintem. Ő meg pont ilyen debella, tenyeres-talpas, egyáltalán nem mondanám bájosnak még fejre sem. Se a stílusa,a természete, semmi... Na neki aztán telitalálat lett! De nem is erről van szó, arról senki nem tehet, hogyan nevezik el, de most mit mondogatja nekem? Komolyan már annyira szánalmas és gusztustalan amit manapság ezzel a névadási cirkusszal művelnek az emberek. Meg vannak huzatva. Versenyeznek az anyukák. Érthető mindkét oldal, az is ha valaki nem szeretne gyakori, elterjedt nevet adni, meg az is, hogy túl szokatlant sem, de mit lehet ebbe ennyire belehülyülni? Nagyon unalmas már. Mindenki azt hiszi, hogy mindenki különleges szeretne lenni. Én például nem szeretnék. És akkor most mi van? Lehet, hogy a gyerek nem is akar az lenni. A másik meg, hogy sokan szeretnének majd villogni a gyerekeik "különleges" nevével (ami kitudja meddig az, vagy már rég nem is az) de mivel már mindenkinek ilyen hú de egyedi neve lesz, már senki nem fogja dicsérgetni, mert már nem fog kitűnni a többiek közül, senkit nem fog érdekelni, sokat meg sem fognak tudni jegyezni. Az lesz a furcsa ha valakit Erzsikének hívnak vagy Józsikának. Meg a vezetéknéven hívással van mindenki. Nálunk volt olyan tanár aki mindenkit úgy hívott, nem hatotta meg, hogy kinek a nevével nem találkozott még. Olyan is volt akiből nem volt több az osztályban mégis volt, hogy a vezetéknevén szólították. De olyan is, hogy volt belőle több és mégsem. Kiszámíthatatlan. Engem sosem hívtak csak a vezetéknevemen, csak a vezetéknevemmel együtt, vagy csak a keresztnevemen mikor, hogy. De mondjuk engem az sem zavart volna, szeretem, teljesen normális,közepesen elterjedt, nem nagyon lehet cikizni. Oké, vannak nem túl szerencsés helyzetek is akinek nem túl jó ha csak úgy szólítják azt megértem. De ezeket csak azért írtam le, hogy mindig ezekkel érvelnek és sok dolognak nem is biztos, hogy van alapja, mert lehet nem is úgy lesz. Meg a gyerek nem fog egész életében iskolába járni. A játszóteret szokták még emlegetni, hogy szólnak a gyereknek és vagy 10-en hátrafordulnak. Mintha járnának még játszótérre a gyerekek. Mindegyik otthon van az okostelefonnal már. Abból, hogy egy évben egyszer kivisznek öt gyereket játszani nem lesz kavarodás. Annyi hasonló csengésű most divatos rövidke nevek vannak,hogy abból is lehet kavarodás mert félrehallják majd. Ezzel az erővel mit szóljanak akkor a Katalinok, Évák, Annák, Andreák, Gabriellák stb.. Vagy a Lászlók Tamások, Istvánok, Józsefek stb.. Vagy a Szabók, Nagyok, Tótok stb.. Belőlük rengeteg van, a legtöbb. Dicsekedhetnék, hogy bi bi bí én nekem nincs ilyen nagyon gyakori családnevem! Nevetséges! Ezzel az erővel ha csak a ritkaság a lényeg szóljunk le minden a miénknél gyakrabban előforduló nevet. Mert az persze marha jó mikor az egész világon vagy országban nincs még egy ugyanolyan nevű ember és mondjuk pont olyan aki nem szereti a feltünést, mindenhol rögtön rátalálnak, tudják kik a rokonai, valahol elkiáltják a nevét majd a keresőben utána mindenki tudja ki. Lehet ez is jó persze de ha pont nem olyan személy aki ennek örülne, akkor ez a másik véglet sem biztos, hogy túl szerencsés. Vannak előnyei is meg hátrányai is. Van akinek tetszik van akinek nem. Persze biztos le leszek majd hurrogva, hogy de igenis a különlegesség csak a jó igen, de igazából tőlem mindenki azt csinál amit akar, úgy nevezi magát vagy a gyerekét ahogy akarja, csak amikor az embernek a saját nevére csak úgy beszólogatnak holott a kutya nem kérdezte az illető véleményét az azért már kicsit durva.
2020. nov. 5. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ugye nem várod el, hogy emiatt a piszlicsáré dolog miatt ezt végigolvassuk? Mert az.
2020. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még hosszabban esetleg...
2020. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de akiről írtál (első néhány mondat alapján szűröm le) azt tudom mondani, hogy tipikus rosszindulatú személyiség, akinek kisebbségi érzése van. Valamiről elakarta lehet terelni a figyelmet, ami vele kapcsolatos ezért te pont jó voltál neki erre. Voltak ilyen osztálytársaim régebben, ugyanezt csinálták mindig. Belekötöttek a hajamba, a cipőmbe, ruhámba, nevembe bármibe amihez kedvük volt. Akkor fájtak ezek a dolgok, de már rájöttem azóta, hogy ezeknek az embereknek kisebbségi érzésük van. Ezért jó érzés nekik b@szogatni a másik embert. Szerintem ne foglalkozz vele, kerüld is a társaságát aztán majd észreveszi magát. Ha meg megint kötöszködik áll ki magadért, mert különben nem fogja abbahagyni a mocskos.
2020. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Írd le kérlek rövidebben, vagy legalább formáld meg a szöveget...
2020. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan, de nekem azért, mert ritka és nem tudják feldolgozni ezt.
2020. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hú bocsi de nem olvasom végig a leírást... :DDD


Amúgy igen, rendszeresen előfordul.

Az első keresztnevem egy megszokott név másik formája (értsd mint pl. Nikolett - Nikoletta, egyazon név két különböző verzióban) és mindenki hüledezik egy sort, hogy nekem miért ez a nevem, miért ez a verzió, biztos-e hogy ez a hivatalos (:DDDD) meg következetesen a másik verziót mondja és nem érti meg, hogy nem az a nevem.

A második keresztnevem meg régies, ma már nem divatos, azt szimplán csak kiröhögik, meg úgy szólongatnak hogy bosszantsanak.


Régen idegesítettem magam, ma már inkább csak egy picit elszomorodok, azt hittem felnőtt emberek ennyire már nem lesznek dedósak és buták, de kiderül hogy igen. Kicsit elkeserítő, de amúgy nem veszem magamra.

2020. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg tagolni.

Egyébként igen, volt már ilyen, de nem éri el az ingerküszöböm, nem érdekel.

2020. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És hogy hívnak?
2020. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem pont, hogy nagyon ritka keresztnevem van és rendszeresen kapok kéretlen megjegyzéseket miatta, hogy nem lehet megjegyezni (mert van 1-2 hasonló hangzású név), meg egyszer elmentem kozmetikushoz és a kozmetikus is idősebb volt, meg az épp ott ülő vendége is egy öregasszony volt és amikor meghallották a nevem, fennhangon elkezdtek arról beszélni, hogy manapság mindenki ilyen hülye neveket ad a gyerekének, mert azt hiszik, attól különleges lesz :D A suliban a tanárok rendszeresen átkereszteltek, mert nem tetszett nekik az igazi nevem és amikor még szóltam, hogy amúgy nem úgy hívnak, még ők voltak megsértődve...:D


Annyira unom már én is ezt a név-témát, mindenkinek lehet véleménye egy adott névről, de ha senki nem kérdezi, miért kell bárkinek is beszólni miatta, mintha ő tehetne róla, hogy ezt a nevet adták neki?

2020. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a másik néven szólítást én is utálom.

Anita vagyok, sokan rendszeresen Anettnek, Anikónak hívtak, s aztán csodálkoztak, hogy nem figyeltem rá...

S valahogy mindig az amúgy is tahók csinálták ezt.

Amúgy, az utolsóhoz: anno a nagymamám korosztályában, ahol mindenki Anna, Mária, meg Erzsébet volt, volt egy Krisztina néni - akkor az különlegesnek számított..

2020. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!