Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miben változtatta meg a...

Miben változtatta meg a világjárvány az életed?

Figyelt kérdés

#életmód, világjárvány
2020. nov. 5. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
semiben
2020. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Átálltam teljes távmunkára és imádom, ezek után már csak így akarok dolgozni. Rengeteget spóroltam, mert nem tudok most utazni vagy koncertre járni, de helyette a környékemet fedezem fel jobban és többet mozgok. Kicsit átalakultak a jövőbeli terveim, volt időm gondolkodni és változtatni a prioritásaimon.
2020. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Munka terén: felértékelődött a munkám, a home office pedig a legjobb dolog ami életem során történt velem munka-téren. :D


Magánéletet kettészedném:

Pozitív:

- sokkal nyugisabb lett az élet, sok időt töltöttünk itthon kettesben, vagy túrázva kettesben a párommal, senki nem várta hogy ide-oda menjünk

- csomót spóroltunk, csomó új ételt tanultunk meg készíteni

- több időm lett a hobbijaimra, sportra

Negatív:

- aggódok a szeretteimért

2020. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Semmiben.
2020. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Rengeteget utaztam előtte.

Ez sajnos megszűnt a járvánnyal.

2020. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Lemondott utazások, lemondott versenyek, lemondott előadások, lemondott díjátadók, lemondott események.

Csak elvett tőlem és már várom, hogy vége legyen. Semmi pozitívuma nem volt, mert amit eddig is csináltam, azokra eddig is volt időm és lehetőségem.

2020. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Átalakul az értékrendem. Változik a hozzáállásom magamhoz, az élethez, és a céljaimhoz. Még nem zárult le a folyamat.
2020. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

10 hónappal a járvány kitörése előtt költöztem fel Budapestre.

Tisztában voltam azzal, hogy az albérleti árak az egekben vannak, és csak lakótárssal tudom megoldani. Esetleg, ha szerencsém lesz, akkor lehet egy párkapcsolatom, ami eljuthat az összeköltözésig, vagy kifoghatok egy olyan munkahelyet, ahol van előre lépési lehetőség.


Létbiztonság érzetem soha nem volt igazán, de az a minimális, ami volt, az is eltűnt. Kereskedelemben dolgoztam, és dolgozok. Ebből a szempontból szerencsésnek mondhatom magam, mert élelmiszerre mindig szükség van, és mivel bolthálózatnál dolgozom, s meg is vannak elégedve a munkámmal, ha valami nem történik, akkor a megélhetésem biztosított. Az, hogy spórolni nagyon keveset tudok, az más kérdés.

Nem azt gondoltam, hogy kolbászból van a kerítés, és ha feljövök, akkor majd milliomos leszek. De a munkaerőpiaci munkaerőhiánnyal tisztában voltam. Amikor felmondtam az első helyemen egészen pontosan 12 órát voltam munkanélküli. Most ez a helyzet megváltozott. Az idegenforgalom jóformán beleállt a földbe, és szinte az élelmiszerboltok képesek talpon maradni. Előmeneteli lehetőségem nincs, s konkrétan kapaszkodok a munkámba, mert tudom, hogy nem ugrálhatok, mert nem az a világ van, mint tíz hónappal ezelőtt. Azaz, ami elől eljöttem a megyeszékhelyű városomból, abba csöppentem bele.


A stresszfaktor megnőtt. Folyamatos viták a maszk és maszk használat miatt. Ott van a félelem a büntetéstől, vagy attól, hogy napi konfliktusok száma megnövekszik. És akkor ott van az is, hogy mi van akkor, ha karanténba kell menni, és két hét alatt felemésztem a minimális tartalékomat, vagy a lakótársam veszíti el a munkáját.

Szeretném, ha minél előbb vége lenne, mert az borítékolható, hogy a gazdasági hatások nem 1-2 hónap alatt, hanem akár 1-2 év alatt csenghetnek le teljesen.

2020. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első hullám miatt munkanélküli lettem 2 hónapra . Majd a 2. Hullám miatt megint munkanélküli lettem . Aztán inkább kijöttem külföldre dolgozni . Kész vicc :D
2020. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ő várj erősen gondolkodom,mikor sofőr voltam és pl kijárási tilalom volt akkor olyan kevesen voltak az utakon hogy szabály szerűen lehetett közlekedni na és staulandban sem volt stau vagy is torlódás vagy sok baleset,szépen tudtam haladni és időre meg is érkeztem mindenhová.

Mondjuk amikor itthon már maszkban kellet járkálni minden hova nagyjából akkor pl Németben még csak én voltam az az ufó aki maszkban járt a boltokba.

Romániába például olyan nyugodt utam volt mint még soha,3x villogtak le csak az emberek.

Olaszban is szépen lehetett haladni és ha a hegyek között mentem akkor lehetett gyönyörködni és tögymörögni mert kb annyira ki volt halva minden hogy az már kb a világ vége hangulatra hasonlított.

Sokkal nyugodtabb és stressz mentesebb voltam.

2020. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!