Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bemernétek menni egy olyan...

Bemernétek menni egy olyan helyre, ahol erős radioaktív sugárzás van?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Kemény vagyok, mint a CBA-s kifli, elbánok én egy kis sugárzással.
2020. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A csernobili tűzoltók nagyon komoly hősök voltak, de a K19-es szovjet atomtengeralattjáró tengerészek is, hogy vállalták a kockázatot.
2020. nov. 5. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemernék, mint a sűrű halászlébe. :)
2020. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a kérdés, hogy vészhelyzetben megtenném-e, akkor valószínűleg vacilállnék, kicsit pánikolnék, végiggondolnám a kockázatot és az előnyt ill. szükségességet, aztán végül bemennék, ha muszáj. Ez szerintem ~fél perc alatt zajlana le bennem.
2020. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
88%

Én bemennék, ha ugyanúgy nem tudnám, mint Csernobilban az első tűzoltók és katonák.

Ha tudnám, mi van ott, megpróbálnám a lehető legnagyobb pontossággal az ellenkező irányba alkalmazni a végsebességem.


Ez egy elég hatékony szelekciós szituáció a "hiszem, ha látom" emberek kifilterezésére.


Nem tudom, egy ilyen csernobili szituban biztosan nem lennék az öngyilkos hősök közt. Főleg, hogy nagy része értelmetlen emberáldozat volt.

Ha hirtelen helyzetben láthatóan embereket kéne kimenteni, ismerve magamat, gondolkodás nélkül megtenném, csak utólag teljesen felfogva, hogy ezzel aláírtam a saját halálos ítéletem.

2020. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Na igen, nálam is kétféle helyzet van.

- Ha valaki bent ragadt, és van rá esély, hogy tudok segíteni, akkor mennék. (Majréznék, de mennék.)

- Ha egy kormányzati képviselő, kirendelt 'zákértő, szóval egy nagyfejű fontosember-úr utasítgatna, hogy márpedig menet van, és a bűntudatomra apellálva még egy lózungot is levág erkölcsről, hazafiságról, keresztényekről, magyarokról, stb., miközben csak a szomszédban lévő disznótelep van veszélyben, akkor elkezdenék gyanakodni.

2020. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Nem volt az teljesen értelmetlen, a tüzet végül el tudták oltani, igaz már helikopterekről. De igaz, a búvárok cselekedete volt a döntő.

2020. nov. 5. 13:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miért? Egyébként megfelelő védőfelszerelésben be, anélkül életet menteni se, hiszen aki ott van már megkapta a dózist, semmivel nem lesz jobb, ha ketten vagy akárhányan halunk meg.
2020. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen aki ott van már megkapta a dózist"

Ez is fontos, hogy mekkora dózist. Lehet, hogy ha két perc alatt kijut, még felépülhet. És ezt abban a pillanatban nem tudhatjuk.

2020. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tislerics Máté ***** válasza:

Jópofa dolog lehet hősnek lenni, aki több ezer ember életét megmenti. Ha abba a szituba kerülnék, mint a csernobili búvárok, akkor gondolom bemennék sőt élőben közvetíteném facén az egészet.


Ha betojnék és inkább a tyúkszaros életemet porbálnám menteni, akkor utána tuti beleőrülnék a bűntudatba, hogy megmenthettem volna sok ezer embert a lassú kínhaláltól. Vagy, ha valaki más menne be helyettem, akkor azt kéne egész életemben hallgatni, hogy bezzeg ő mekkora hős volt. Örökre fenn fog marani a neve. Te meg egy kis beszari senki vagy, a tested és az emléked az enyészeté lesz...

2020. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!