Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tesztpozitív esetben mire...

Tesztpozitív esetben mire számítsak?

Figyelt kérdés

Teszt pozitív lettem, a mintavételtől számított 10 nap most pénteken fog lejárni. Ma tudtam meg az eredményem.


Az érdekelne elsősorban, hogy mire kell számítani? Várni kell az ÁNTSZ hívására és számítani kell arra is, hogy küldik a piros papírt vagy ez már nem él?

Hétfőn már önszántamból is vissza mehetek dolgozni ha addigra nem jön hívás?



2020. nov. 9. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Pozitív lett a tesztem- nem teszt pozitív lettem
2020. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

várd meg, amíg papíron kiküldik a határozatot (nem biztos, hogy így nevezik..), hogy mentesültél a karantén alól. addig ne mászkálj sehová.

30 ezer a büntetés

2020. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Persze, menjél csak tesztpozitívan(lol) dolgozni minden további nélkül. Mi baj lehetne belőle?
2020. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az, hogy már 5 napja tünetmentes vagyok.


Mi baj lehetne belőle... Semmi, mi lenne?

Valamiből meg kell élni, nem lehet örökké itthon maradni.

2020. nov. 9. 22:47
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Ja ha nincs tüneted, akkor egész biztosan nem is fertőzöl már. Pontosan ezt tanultuk meg az erről a vírusról, hogy akinek nincs tünete, az nem is fertőzhet. Nyilván.
2020. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát mivel lassan 3 hete, hogy megjelentek a tünetek így már nem.


Nem a semmiért van az a rendeletbe foglalva, hogy tesztvételtől számított 10 nap +3 nap tünetmentesség.

A 3 nap tünetmentesség meglesz, 10 nap meglesz.

2020. nov. 9. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a karanténra vonatkozik, nem az igazolt fertőzöttekre.
2020. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

1. Szólsz a háziorvosodnak, hogy tünetmentes vagy

2. A háziorvos emailt küld az ÁNTSZ-nek, hogy tünetmentes vagy és oldja fel a karanténod

3. Meg fog keresni az ÁNTSZ telefonon, ha eddig nem tette, berögzítik az adataidat

4. Az ÁNTSZ email-t fog neked küldeni a feloldó határozatról. A következő naptól nem vagy karanténban.

2020. nov. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire az ÁNTSZ jelentkezik, addigra le is jár a karanténod. Én ezt tapasztaltam, plusz a környezetemben is mindenkinél ez volt. Ellenőrizni senki nem ment.


A háziorvosodtól tudsz kérni igazolást, vagy pedig ismételd meg a tesztet!

2020. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!