Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok senkit se...

Miért nem tudok senkit se őszintén, önzetlenül szeretni?

Figyelt kérdés

Vannak haverjaim, akikkel szeretek beszélgetni, szórakozni, időt tölteni, de nem igazán jelentenek sokat számomra. Voltam már "szerelmes", de ennek az alapja mindig is inkább egy önző vágy volt, mint őszinte, önzetlen szeret. Érzem, hogy nagyon jó lenne, ha valakit önzetlenül szeretni tudnék, igazából paradox módon nekem is többet adna lelkikeg, mint az önző vágyaim, mégis képtelen vagyok rá.


Szociopata/pszichopata nem vagyok, ha előttem kínoznak valakit, az rossz érzést vált ki belőlem.


Van valaki hasonló helyzetben közületek? Szerintetek mi lehet ennek az oka, és mi segíthetne?



2020. nov. 10. 02:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A korod ismerete nélkül nehéz korrekt választ adni. Kamaszkorban pl evolúciós okokból vagyunk képtelenek az önzetlen szeretetre, később meg legtöbbször azért, mert nem találkozunk arra méltó személlyel.
2020. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok. Nem tudok kötődni. Úgy fogalmaznám meg, hogy szükségem van az emberekre. Mert szórakoztatóak és segítséget jelentenek, de amúgy nem szeretem őket. Én sem vagyok pszichopata. Képes vagyok az érzelmekre csak nem kötődöm az emberekhez. Nem tudom te ezt érzed e vagy sem.
2020. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert te olyan vagy, de lehet ez később még alakul. Én is 30 éves korom körül kezdtem megváltozni, szerintem a jelenlegi párom hozta ki belőlem, mert nála érzem, hogy megérdemli.
2020. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég fiatalnak tűnsz még a kérdésed alapján, vagy csak kissé érzelmileg éretlennek.

Mit jelent számodra a szeretet, az önzetlen szeretet?

Mik azok az önző vágyak, amikről beszélsz?

Segíteni az segíthet, ha megpróbálsz valakivel ezekről beszélgetni, beszélni, tartani egy kis önfelfedezést.

2021. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még a szenteknek is maguk felé hajlik a kezük.

Ön ezt nem tudta?

2021. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Enjs igy igy vagyok vele

Valoszinu a sok csalodas miatt nem akarok erzelmileg fuggeni valakitol

Meg amugy is talalna maganak valaki mas es az idomet se akarom ra pazarolni

2021. szept. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

+ meg el se hinnem hogy engem szeret hiaba mondja

Csak addig "szeretne" amig nem talalna maganak valaki mast

2021. szept. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a bajom kedves kérdező beszélgessünk ha gondolod 22L
2023. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!