Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem depressziós lettem...

Úgy érzem depressziós lettem itthon, mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Most ismételten hazaköltöztem a távoktatás miatt. Szinte minden nap a gép előtt ülök, mert éppen órám van, házit készítek, tanulok, szakdolgozatot írok, prezentációt készítek, beadandót írok... csomó tanár megint vérszemet kapott a digitális oktatástól. A barátaim tőlem távol vannak vagy valami más okból kifolyólag nem tudunk személyesen találkozni és csak nagyon ritkán tudunk beszélni telefonon, cseten. Akiket az egyetemen ismertem meg szintén hazaköltöztek és valaki tőlem több száz kilométerre lakik, az egyik legjobb barátom külföldön ragadt, egy másik barátom családja megfertőződött és karanténban vannak, valakivel pedig az időbeosztásunk miatt nehéz (gyakorlaton van). Most minden bezárt, úgyhogy nem is nagyon tudok hová menni, még egy könyvtárba sem tudok beülni tanulni. A nap nagy részében egyedül vagyok otthon, egy átlag napon nem találkozom és nem is beszélgetek senkivel sem a szüleimen kívül. A szüleim viszont dolgoznak, csak esténként érnek haza és olyankor sem szoktunk együtt csinálni semmit vagy normálisabban beszélgetni (ez mindig így volt, elfogadtam, hogy ilyenek).

Nagyon rosszul viselem, mert egy darabig (főleg tavasszal) még élveztem is egy kicsit és fel tudtam találni magam itthon, pihentem, nyugodt voltam, tudtam fókuszálni a tanulásra. Most viszont vannak napok, amikor csak az ágyban fekve sírok... Hiányzik az, hogy kimozduljak, emberekkel találkozzak és beszélgessek vagy egyáltalán azt érezzem, hogy történik velem valami. Mindig nagyon fáradtnak és kimerültnek érzem magam, kedvtelen vagyok, erőtlen, motiválatlan, szomorú. Azt is észrevettem, hogy sokkal többet eszek és fel is szaladt rám pár kiló, amitől megint csak rosszabbul érzem magam. Nem tudom, hogy ez depresszió-e vagy valami ahhoz hasonló, de nem szeretném így folytatni és nem tudom, hogy hogyan tudnék ebből kilábalni.


2020. nov. 11. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Készíts szigorú napirendet magadnak. (Hogy legyen néha mit "megszegni". )


1. Gondolj arra, hogy ez csak átmeneti állapot. Ez pszichésen nagyon nagyon fontos.

2. Használd ki minden pozitív vonását, mert hogy az is van.

3. Szedjél sok vitamint: napi 3X1000 D-vitamin, 3X1000-es C-vitamint.

4. Igyál gyógyteákat.

5. Egyél sok gyümölcsöt.

6. Tornázz, fuss a szabadban.

7. Legyen meg a napi penzum a tanulásra, az olvasásra, a zenehallgatásra,

a haverokkal, barátokkal cseverészésre a neten.


De első a tanulás!

2020. nov. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem téli depresszióm szokott lenni, ezt a covid most nyilván erősíteni fogja, de ez szokott beválni rá:

- minden nap tornázás youtube-os gyakorlatokra (nekem fél óra szokott lenni, de indulhatsz kevesebbel is, ha elsőre nem megy, én is öt percekkel kezdtem)

- D vitamin (covid miatt úgyis jó)

- magnézium

- séta szabad levegőn

- emberekkel tartsd a kapcsolatot neten, telefonon.

2020. nov. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!