Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön is ennyire elterjedt...

Külföldön is ennyire elterjedt az egybites gondolkodás, mint nálunk?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk nem terjedt el.

Kisebbségi lét.

Viszont Nyugaton, sajnos, a jelek szerint az egybites gondolkodás

az önfeladást, a civilizáció feladását jelenti.


Mi ezt nem akarjuk, és ellen is állunk.

2020. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz?
2020. nov. 14. 18:43
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Abszolút nem. Egy teljesen más világ.

Hivatalos ügyintézésnel sem az van, mint itthon, hogy bemész, és te érzed rosszul magad, hogy meg mered zavarni az ott dolgozót, holmi "jelentéktelen" dologgal.


Nyilván vannak szélsőségek, mindkét irányban. Tehát ott is előfordul.

2020. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem gondolom, ez is egyedi jelenség, mint oly sok minden...
2020. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírnád bővebben, hogy mire is gondolsz, örülnénk neki, mert ebből nem sok minden derül ki, hogy mire is vagy kiváncsi ez alatt a kijelentés alatt.
2020. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én sem tudom pontosan mire gondolsz. Mindenhol vannak hülyék. Más kultúrákban egy kicsit máshogy hülyébbek mint itt. De ne hidd hogy csak mert valaki gazdagabb országba született, már fölötted áll.
2020. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy egybites? Há' nem értem,lemennek a pályáról.
2020. nov. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pár példa az egybitességre:

Hazaszeretet = utálsz minden külföldit. Ha nem, akkor hazaáruló vagy.

Ha nem ugyanarra a pártra szavazol, akkor náci, kommunista, liberális, anarchista stb. vagy.

Ha nem ugyanaz a vallásod, akkor ateista, muzulmán, kannibál stb. vagy.

Ha nem ugyanazt a sportot űzöd, akkor puhány vagy és még kokszolsz is.

Az ünnep az, hogy összegyűlik az egész család és degeszre zabáljátok magatokat a tv előtt.

2020. nov. 15. 08:35
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Nyugaton éltem éveket két országban, erre alapozom a válaszaimat:

Hazaszeretet fogalma nem igazán tettenérhető. Idegengyűlölet, undor, lenézés viszont sokkal erősebb mint itthon, azonban nyilvánosan nem beszélnek róla.


"Ha nem ugyanarra a pártra szavazol, akkor náci, kommunista, liberális, anarchista stb. vagy.":ez mindenhol így van, nyugat -európában csak a liberalizmus-szocializmus szalonképes, aki máshogy gondolkodik, mehet a levesbe.


Ha nem ugyanazt a sportot űzöd... Ezzel a felfogással még soha sehol nem találkoztam, nem tudok nyilatkozni.


Az ünnep az szinte mindenhol a zabálásról szól,akik megtehetik anyagilag, a tévé előtt viszont csak a te családod eszik.


Ha nem ugyanaz a vallásod, akkor vagy más vallású, vagy ateista vagy. Ez ténykérdés. Nem is értem, miért írtad ide...

2020. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem sikerült megértened. A magyarok szeretnek minden nekik nem tetszőt egybemosni. Hogy lehetne valaki kommunista, náci és liberális egyszerre?? Vagy muzulmán és ateista?

A családom pont hogy nem ezt csinálja, furcsállják is.

2020. nov. 15. 12:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!