Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha csak a látszatá...

Mit tegyek, ha csak a látszatát keltem annak, hogy vannak hobbijaim, de amúgy nincsenek?

Figyelt kérdés

Két éve kezdtem biciklizni (mountain bike), akkor űztem is rendesen, mert volt kivel, de most már egyedül vagyok, és kb. átlagosan két havonta egyszer ha kimegyek.. És ezzel ráadásul az a baj, hogy a legrosszabb, legsíkabb helyen lakunk, ahol semmi normális terep nincsen.. De mindenki azt hiszi rólam, hogy nagy mountain bike-os vagyok, pedig ennek a fele sem igaz.

A másik, hogy kb. másfél éve tetszett meg egy hangszer, amin mindenképpen el akartam kezdeni játszani. Dobról van szó egyébként, először csak ilyen gyakorló gumilapon kezdtem el (mondjuk most is csak azon tudom csinálni), aztán megvettem kb 1 éve a dobot is, de azóta itt áll a lakásban, és nem tudom semmire használni, mert rohadt hangos és nincs hol gyakorolni.

Apám is mondta tegnap, hogy egyikben sem fogok semmit elérni, mert pont azokat a hobbikat választottam, amikkel egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Mert nem a jános hegy lábához születtem, vagy éppen a soproni dh pálya mellé, meg nem is valami nagy kertes házba, ahol senkit nem zavar a dobolás...

És nagyon el vagyok keseredve, mert tényleg rá kellett jönnöm, hogy így semmi értelme egyiknek se. Pedig ezek tényleg nagyon tetszenek, és tényleg a legnagyobb álmom hogy ezeket csináljam, de nem lehet. :(


2020. nov. 15. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekem sincs hobbim, nincs időm semmire. Házimunka, meló házimunka meló ennyi...
2020. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs ezzel baj, ha valakinek nincs. Viszont én pont hogy szeretnék valamit, amit tudok csinálni
2020. nov. 15. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Hát igen, mikor kitalálod, hogy téged ez meg ez érdekel, előtte nem árt mérlegelni, hogy amúgy mik a lehetőségeid. Amúgy nem is szoktak egyből ilyen drága felszereléseket venni. Pl. a dob esetén simán kezdhetted volna azzal, hogy először csak eljársz zene/dobtanárhoz, aki segít megtanulni az alapokat. Neki van felszerelése, megfelelő helye is hozzá aztán később alakult volna. Most van egy drága dobfelszerelésed, dobolni nem tudsz feltételezem és még gyakorolni se tudsz.
2020. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Alap ütemeket tudok játszani dobon, mert a végtagjaim függetlenítését, alap kézrendeket meg tudtam tanulni dob nélkül is, viszont a továbbfejlesztéshez már tényleg dobon kéne játszani..

Egyébként megoldás lenne mondjuk a zeneiskola (mert sima tanárt nem találtam a környéken) viszont innen legközelebb csak 30 km-re van, iskola után elbuszozni oda meg hazajönni kicsit húzós lenne, jogoístványom meg még nincsen.

2020. nov. 15. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Mi a probléma azzal, ha kéthavonta biciklizel? Ki dönti el neked, hogy milyen gyakran űzd a hobbijaidat? Elő van valahol írva, hogy naponta kéne?


Sokféle bicikli van, nem csak mountain bike. Ha sík helyen laksz, akkor lehet, hogy nem volt olyan jó választás. De azért tudsz azzal is tekerni.


Dobhoz nincsen valami elektronikus membrán? Valami olyasmire gondolok, hogy van valami szenzor, arra ütsz rá pálcával, és lenne mondjuk, egy fejhallgatód, amin keresztül hallod a hangját.


Mit szeretsz még csinálni? Itt egy lista: [link]

2020. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én se nagyon gyakran űzöm a hobbijaimat. Nekem egyszerűen helyem nincs. Kicsi a lakás, minden egymás hegyén-hátán van, és mindig az van elöl, ami éppen szükséges.
2020. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!