Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem fog teljesen...

Csak szerintem fog teljesen elszegényedni ez az ország a covid intézkedések megszorítások miatt ? És így milyen lesz a karácson meg ez ünnepek ?

Figyelt kérdés
Végig mindenhol azt látom facebookon hogy mindenki munkát állást keres de nem talál ügye a covid elött sem voltak olyan hű de jó állások magyarországon de most egyre több az ilyen dolgozz napi 10 12 órát 1000 ft os órabérért azt jól van állás , és ezelött sem volt ez egy gazdag ország de most esélyes hogy még jobban le fog gatyásodni ,aztán az is nagyon szép lesz amikor karácsonykor mindenkinél üresen fog állni a fa és egy boldog karácsonyon kívül mást nem fognak tudni mondani és adni egymásnak .szerintetek ?

2020. nov. 15. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogunk teljesen elszegényedni, de a járvány visszaveti a gazdaságot nálunk is, mint ahogy a legtöbb országban.
2020. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ti ismertek már olyan ismerőst családtagot rokont aki a virus miatt elvesztette munkahelyét vagy megszorult anyagilag ?
2020. nov. 15. 14:30
 3/13 A kérdező kommentje:
Vagy személyes tapasztalataitok vannak ?
2020. nov. 15. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"aztán az is nagyon szép lesz amikor karácsonykor mindenkinél üresen fog állni a fa és egy boldog karácsonyon kívül mást nem fognak tudni mondani és adni egymásnak ."


Tudtommal a karácsonynak NEM az ajándékozásról kéne szólnia, hanem a SZERETETRŐL, az együtt töltött békés időről, a családról!


Egyébként pont ez az, hogy rengeteg pénz van az embereknél kint, amiről a kormány nem tud, ennek is lehet az oka a drágulásnak. Hogy a dugipénzt most elővegyék az emberek és elköltsék.


Kérdező, olvasd el ezt a két cikket és hallgasd meg ezt a videót és akkor meg fogod érteni, hogy ez az egész mostani helyzet egy terv része:

https://www.youtube.com/watch?v=gU2cZojSQpI&feature=youtu.be..

[link]

[link]

2020. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen nem fogunk elszegényedni. De jelentősen visszaveti a gazdaságot, és sokak pénzügyi/gazdasági terveit átalakítja. (Ingatlant terveztek venni/eladni vagy épp.most akartak munkahelyet váltani, vagy épp nem akartak, de kénytelenek, esetleg gyerekvállalást elhalasztják 1-2 évvel a bizonytalan munkahely miatt) Nekem a testvérem vesztette el a munkáját a járvány miatt, és keres most másik munkahelyet.
2020. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

én így jártam.

17 évig voltam vállalkozó,aztán jött a vírus és nullára esett a forgalmam.

az önkormányzat meg azt mondta le szarja,fizessem ugyanúgy a bérleti díjat,vagy ha nem fizetem mert több vállalkozóval együtt "sztrájkolunk a méltatlan bánásmód és a nulla megértés ellen" akkor végrehajtót küldenek.

aztán jött a következő lépés be kellett zárni.

kérdeztem,most is fizessem a bérleti díjat?

természetesen vagy mehet.

mondtam nekik,hogy figyeljen már ide,17 éve bérlem önöktől az üzletet.

és ennyi,így állnak hozzá?

mehetek a francba.

igen.


úgy döntöttem,hogy nem vesztegetem a pénzemet tovább és visszaadtam a bérleményt.

előtte még gondolkodtam,hogy mi az a munka amihez értek is meg nagyjából szerettem is csinálni.

úgyhogy elmentem targoncavezetőnek,amiben dolgoztam pár évet még bohó ifjúságomban.

am az összes munkatársam hasonlóan járt és a vírus miatt vesztette el a munkáját.

szóval aprópénzért eltargoncázunk,kb annyiért amivel szűkösen ki lehet jönni hó végéig.

gondolom bele fog telni pár évbe mire vissza tudok térni az eredeti munkámhoz,addig meg elvagyok így.

2020. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

A gazdaság visszafog zuhanni mindenhol. Nálunk eddig sem volt a csúcson, ráadásul olyan vezetőket választottunk, akik maguknak rengeteget lapátoltak, szóval ők továbbra is jól fognak élni, mi meg annyival rosszabbul.

Őszintén szólva úgy vagyok vele, hogy ez így van jól. A legtöbb ember eddig is annak örül, ha a másik tehene megdöglött, most majd a sajátja is megfog. Senki sem állt ki senkinek az érdekeiért. A közfoglalkoztatottakat most szívatnák meg és senkit sem érdekel. Hát, akkor majd érzi mindenki a saját bőrén...

2020. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

"...amikor karácsonykor mindenkinél üresen fog állni a fa...":

Igen, sajnos valóban lesznek ilyen élethelyzetek, de meg merem kockáztatni, hogyha nyitva lesznek az üzletek akkoriban is, 100%-osan, fullosan fog többezer ember tolongani a HDVD TV-, és egyéb dolgok után, az év végén meg így is jönnek majd a hipermegagigantikus éves árbevételmutatókat felmutató cégek.


E mellett lesznek adakozók, segélyszervezetek, akik segíteni fognak embereken, ami fontos ebben az időszakban is.

Azt gondolom, fontos időszakban vagyunk a tekintetben, hogy megtanítsa az embereket a takarékoskodásra is, tehát, hogy legyen megtakarításaik. Ige, tudom, hogy most jön a kérdés, hogy "Hogyan, a semmiből?". Csak azt mondom erre, hogy a cigi pl.: nem kötelező, és máris lenne egy spórolási pont.

2020. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a kormány mi kommunikál, de az gazság az, hogy több százezren veszítették el a munkájukat, s a legtöbben már ki is estek a 3 hónapos munkanélküli segélyből, és eltűntek a rendszerből. Reménykedjünk hogy enyhe telünk lesz, mert ezek az emberek nagyon megszívják most.
2020. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban 6-os. Nekem is ugyanezt mondták, az önkormányzat ugyanúgy beszedte az iparűzési adót, sőt még a kormány által ígért engedmények se illettek meg. Nem a vírus itt a legnagyobb probléma, megint a tisztességesen dolgozó, becsületes emberekkel toltak ki, mint mindig. Tán pont ez a cél. De nyilván, aki éhen döglik, azt is covidban elhunytként fogják nyilvánítani. Csak azt nem értem, ha ennyire veszélyes ez a vírus, akkor vajon miért hagyták az embereket megint magukra?
2020. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!