Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért tartják a...

Az emberek miért tartják a régebbi világ fejletlenségét erénynek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan írják és mondják, hogy jaj, mi nem a tv és a gép előtt nőttünk fel, nem volt tabletünk, és mégis meg voltunk valahogy, meg mi nem a gépen lövöldöztünk, hanem amikor sorkatonaság volt, akkor ott a téren...

Csupán azért nem a telefonon csüngtek egész nap, mert akkor a híváson kívül semmit nem lehetett a telefonon csinálni, és nem is volt laptop, se számítógép. Csupán ezért maradt ki a gyerekkorukból, mert akkor nem volt. Ezt mégis miért kell úgy mondani, mintha akkor is lett volna laptop, tablet, wifi, stb.? Ha akkor lett volna ilyen fejlett a világ, mint most, amikor ők születtek, akkor lehet ők se a játszótéren fogócskáztak volna, hanem helyette Minecraft-oztak volna.


2020. nov. 16. 12:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem tudnak semmi mást felmutatni az életükben, csak azt hogy "az én időmben még a internet is fábó vót".
2020. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a "bezzeg régen minden jobbvót"-ot több mint ezer éve nyomatja az emberiség. (Egyébként érdekelne, kik mondják ezt, én 40 leszek és mi már a tévé előtt nőttünk fel, sőt, kb. 12 éves korunktól a számítógép is megvolt mindenkinek...)
2020. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért a dagadtak rossznak gondolják a vékonyakat. Ugyanazért, amiért a csúnyák jobbra tartják magukat a szépekkel szemben.

Irigység.


De ez nemcsak most van így, hogy nem tudnak alkalmazkodni, nem tudnak lépést tartani. Amikor a honfoglaláskor bejöttünk letelepedni Európába, akkor felvettük a kereszténységet. Kötelező volt templomba járni. Ha valaki nem ment, akkor kor szerint megbüntették. A fiatalokat megverték, az idősebbeket csak megdorgálták. A fiatalokat azért verték meg, mert ők még tudtak alkalmazkodni. Az időseket azért csak megdorgálták, mert ők egy régi világhoz alkalmazkodtak, nekik nehezebb volt az átállás.


Eljön az idő, amikor nekünk, fiataloknak is nehéz lesz az átállás.



Igen, az ő korukba nem voltak ezek, a mai gyerekek pedig beleszületnek ebbe. A mai gyerekek tudnak haladni a fejlődéssel, de az öregek ezzel szemben nem tudják tartani a lépést, ezért nyilván a fiatalok a rosszak.

Úgy gondolom, hogy egyik világról sem lehet nyíltan kijelenteni, hogy rossz, és azt sem, hogy jó. Csak más. Nyilván a játszótéren való bandázásnak is volt egyaránt előnye és hátránya, a katonaságnak is volt előnye (talán) és hátránya, a mai digitális világnak is vannak előnyei és hátrányai.

2020. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 TR75 ***** válasza:
91%

Nem a fejletlenséget tartják (-juk) erénynek, hanem hogy az akkori viszonyok között is feltalálták (-tuk) magukat, volt ezer dolog, amit csinálhattak (-tunk).

De amúgy igaz, ha akkor lett volna mobil, nyilván más lett volna a helyzet.

2020. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem telefonoztak meg tableteztek, mert akkor még nem volt ilyen fejlett a világ. Ők rá voltak kényszerülve, hogy feltalálják magukat.
2020. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

"kik mondják ezt, én 40 leszek és mi már a tévé előtt nőttünk fel, sőt, kb. 12 éves korunktól a számítógép is megvolt mindenkinek..."



Azért 92-ben még nagyon nem az volt az általános hogy minden háztartásban számítógép volt.

2020. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Hát vannak jogos részei.


A közösségimédiafüggőség, és az informatikai ingerkielégítés nem egészséges, a gyerekek fejlődésénél meg kifejezetten káros.


23 éves vagyok és már én érzem ezeknek a káros hatásait.

Tényleg sajnálom, hogy a hagyományos játék egyre inkább háttérbe szorul.

Egyébként épp most a Covid időszakban viszont pont jól jön, hogy online is tudnak komunikálni és játszani a lurkók.

2020. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem minden előny, de nem a technológia a hülye azért, mert a szülő inkább odaadja a totyogós kezébe a telefont, mert addig is csendben van.

Egyébként figyi, én számítógép előtt dolgozom egész nap, 35 elmúltam, és nap végére már annira elfárad a szemem, hogy nem bírom nézni a monitort, ezen pedig az óránkénti 10 perc szünet sem segít. Pedig nem vagyok öreg. Nem feltétlenül egészséges a fejlődés, a munkáltatók pedig egyelőre nem arról híresek, hogy odafigyeljenek ezekre.

2020. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
#6 felénk volt, nem tudom, mi az általános, de akkoriban már kaptuk rendesen a "csak a gép előtt ültök egész nap"-ot.
2020. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

#8

Ha nagyon megterhelő a képernyőt nézni, javaslom a kékfényszűrős szemüveget. Nulla dioptriával is lehet szerezni.

2020. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!