Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van úgy, hogy alkalmank...

Más is van úgy, hogy alkalmanként nincs kedve gondolkodni?

Figyelt kérdés

És csak nézne ki a fejéből és pihentetné az agyát?


Manapság olyan életkörülmények vannak, hogy az ember agyának folyamatosan kattognia kell mindenen.


2020. nov. 17. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem kedvem nincs manapság, hanem energiám. Bevallom, hogy ettől az egész koronahelyzettől depressziós lettem (hajlamos vagyok mentális gondokra), így pedig baromi nehéz gondolkodni.

Ettől függetlenül néha összeszedem magam, dehát...nem egyszerű.

2020. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kifejezetten nehéz, hosszú töprengést igénylő dolgokra nehéz rászánnom magam. Pl. leülni megcsinálni egy versenyfeladatot,

sakkozni. stb.

2020. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet non stop megfeszített szellemi munkát végezni bármiféle pihenés nélkül, hogy közben hülyeségekkel lefárasztanak és összedől körülöttem minden.

Átverve érzem magamat, hogy belementem és hagyom ezt az egészet.

Csak egy halom fát akarok már, amit kivághatok. Embereket se akarok látni, max. kilométerekről.

2020. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem, előfordul. Ekkor nem gondolkodom. Két eset van, vagy fizikailag se bírom vagy bírom. Előbbi esetben lefekszem aludni, utóbbi esetben a fizikai tevékenység felfissít szellemileg is. Már jó néhány éve.
2020. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mások is akik ezt az elátkozott marhaságot művelik.

Vagy szörnyen szenvednek.

Vagy alkoholisták.

Vagy nyugtatókat és egyéb drogokat szednek.

Lehet ezért is fárasztó a társaságuk.

2020. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Nekem egy jó vasárnapi ebéd után pár percig sikerül. :)


Nem tudom, nekem inkább olyan szokott előfordulni, amikor idegi fáradtság, kemény multitasking, idegeskedés együtt támad, hogy akarnék én rendszerezetten, stratégikusan gondolkodni, de ha megszakadok, sem megy.

Olyankor kell tollat, egeret eldobni, fogni egy kávét, egy cigit, megpróbálni semmire sem gondolni...

És három-négy perc alatt az a káosz magától elkezd az ember fejében takaros rendbe beállni és újult erővel lehet folytatni.


A mostani otthonülős helyzet engem is állatira zavar, mert nem vagyok egy egy helyben ülő fajta, valamit mindig csinálok, ennek jó részéhez megyek, jövök is.

Hát most a jövök-megyek lehetőségek kiesnek és néha az enélkül is megoldható tevékenykedés simán elfogy.

Na az kutyarossz érzés.

Ilyenkor kezdek bele olyan dolgokba is, amit amúgy a hátam közepére sem kívánok, de ha nincs más, csinálom azt, jobb, mint semmit sem csinálni.

Rendrakás, takarítás, szobaátrendezés...

2020. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meditáljál, ürítsd ki az elméd; még arra se koncentrálj, hogy nem akarsz gondolni semmire; hanem full ürítsd ki időnként

Csendesítsd le az elmédet.

2020. nov. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!