Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek érhető döntés ha...

Szerintetek érhető döntés ha valaki öngyilkos lesz mert képtelen munkát találni?

Figyelt kérdés
Nincs hasznosítható piacképes végzettsége, csak éveket vesztegetett el egy semmirevaló képzésre, nincsenek jó kapcsolatai sem akik segítenének neki talpra állni. A korához képest szinte nulla munkatapasztalattal rendelkezik, a fizikai betanított munkát nem bírja, fizikailag gyenge, nincs kézügyessége sem, nincs jogsija, angolul makog egy keveset, nem ért lényegében semmihez. Nincs pénze arra hogy elköltözzön, sem arra hogy új szakmát tanuljon. Az ilyen helyzetből egész egyszerűen nincs kiút, lehet választani a hajléktalanságot is, de miben jobb az mint az öngyilkosság?
2020. nov. 17. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem, lehet szakmát tanulni, lehet nyelvet tanulni. Ha azon keseregne, hogy ronda, vagy ilyesmi, azt meg tudnám érteni. Ez csak pusztán lustaság, és tehetetlen töketlenkedés
2020. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Ha nem hajléktalan, akkor csak neki tűnik kilátástalannak a helyzet, de valójában nem az. De még hajléktalanként az elején ha összekapja magát is van kiút.


Egy kérdést feltennék: próbált az illető közmunkára (sepregetés/irodai aktatologatás) vagy gyárba jelentkezni? Országosan hirdetnek a járványhelyzet ellenére operátori szalagmunkákat, szállással, tesztírás járatokkal.


Ja, hogy ahhoz meg is kellene mozdulni?

2020. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A gyári szalagmunka az kb. a hajléktalansággal egy szint, adnak egy kis pénzt, egész nap robotolhatsz és nincs életed mellette. Akkor már mindegy ha koldul az illető, annyi összejön hogy ne haljon éhen, de legalább nem kell megszakadni.
2020. nov. 17. 11:18
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Örülnék én egy gyári szalagmunkának...
2020. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hidd, gyàri munkás többet keres mint egy diplomás...
2020. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én voltam gyárba szóval tudom miről beszélek...mész hétfőtől szombatig 12 órában, benn kb. enni nincs időd, otthon meg alszol olyan hulla fáradt vagy, hónap végén meg kapsz egy kis alamizsnát hogy azért mégse dögölj éhen. Ez aztán nagy élet, tényleg.
2020. nov. 17. 11:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokunknak nincs most munkája a járvány miatt, nekem sem. Keresgélek folyamatosan de sajnos válaszra sem méltatnak rengeteg helyről pedig én is diplomás vagyok. Pedig olyan helyre is jelentkezem ahova csak érettségi kell de onnan sem írnak vissza...kérdező én átérzem az elkeseredettséged de bízz benne hogy jövőre jobb lesz a helyzet! Ne add fel, tarts ki! Amíg van fedél a fejed felett addig nincs minden elveszve. Sok sikert kívánok neked, remélem találsz valamit lehetőleg a szakmádban!:)
2020. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Az öngyilkosságot nem szabad opciónak tekinteni...mindenki számára csak fájdalom, visszacsinálhatatlan, -ráadásul sokszor rosszul is alakul-....a lélek szempontjából meg trauma, és azt mondják, hogy a tervezett életút végéig maradnia is kell a léleknek...más vallások még komoly bűntetést vetítenek előre...szóval csak ellene van érv.

Pár év, és lehet bevezetik az alapjôvedelmet....tanulj angolul mint írták, tanulj programozni...fogd fel játéknak.

2020. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

passz, én m8ndig találtam pillanatok alatt, egyszerűen nem tudom beleélni magam milyen lenne, ha nem talalnek... ha most elveszíteném a munkám, akkor is lenne kb 15 hely ahová kapásból megmhetnék...

Asztalos.

2020. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
hát ha a gyári munka volna, csak rangon alulinak tartod, akkor gyávaság az öngyilkosság...az, hogy nincs mellette életed? hát sok más ember dolgozik hasonló helyeken, nekik sincs. mégsem hisztiznek, hogy így nincs értelme élni...
2020. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!