Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, akinél...

Van itt olyan ember, akinél bevált az ún. pozitív gondolkodás? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés
Elég vacak az életem, de szeretnék változtatni. Bár nem hiszek benne, úgy döntöttem, adok egy esélyt ennek a "new age"-es marhaságnak, hátha kisül belőle valami jó. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

2020. nov. 18. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nekem bejött.


Nyilván ezt nem úgy kell elképzelni hogy felkapcsolsz egy kapcsolót, és bumm "pozitív gondolkodás"


Egyszerűen csak a negatív gondolatok, sajnálkozás és egyebek helyett vannak terveim és azokat intézem, azokat nézem. Illetve igyekszem a hiányok helyett azt nézni ami van és kiélvezni az élet apró örömeit, szépségeit.


Na meg ez is befektetett energiát igényel, tenni kell a dolgokért. Még akkor is mikor épp negatív hullámban van az ember.


Cserébe "táplálkozni" kell a sikerrel járó pozitívumokból és haladni, fejlődni tovább.


Igazából nem is a "pozitív gondolkodás" segít, hanem a teljes szemlélet váltás, önismeret. Sőt, pozitív gondolkodás mellett néha muszáj kritikusan is gondolkoznunk magunk felé.

2020. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is bejött, bár engem eleve így is neveltek, szóval természetes volt mindig is. Később olvastam erről és akkor tudatosult bennem, hogy miről is van szó és hogy vannak emberek akiknek ez nem valami természetes életösztön, mint ahogy gondoltam, hanem tanulás árán elsajátítható valami.
2020. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pozitív gondolkodásnak hívom, hanem megoldásorientáltságnak. Ahelyett, hogy keseregnék egy szituáción inkább ezerrel azon agyalok, hogy hogyan oldjam meg, hogyan hozzam ki belőle a tőlem telhető legtöbbet. Ezen kívül tényleg fontos, hogy az ember kicsit lassítson néha és tudja élvezni az apró örömöket, boldogságperceket, mert ezekből sokkal több van az életben, mint nagyszabású dolgokból vagy hosszantartó boldog állapotból.
2020. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Sztoicizmus jött be. Szembe nézek a valósággal, elképzelem a rosszat mi történhet velem és elfogadom. Így minden rossz ami történik velem, már nem rossz, mert megtanultam elfogadni, számítottam rá.


Nekem a pozitív gondolkodás nem vált be, mert egyszerűen hazudtam volna magamnak, ha pozitívnak állítom be azt amiről üvölti a lelkem hogy rossz és nem akarom. Találtam pozitívat abban, amik történtek velem rosszak, de számomra a pozitív gondolkodásmód már a realizmus lett.

2020. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez alapból embertől függ, hogy milyen a felfogása és egyáltalán belevág-e.
2020. nov. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!