Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet boncolni a...

Miért nem lehet boncolni a Covidban meghaltakat?

Figyelt kérdés
Kiderülne vajon, hogy esetlegesen nem is abban halt meg az illető, s akkor nem lehetne a számokkal játszani? Nem vagyok vírusellenes, tudom, hogy létező dolog, csak még is furcsa számomra.
2020. nov. 19. 00:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ahogy ez statisztika is furcsa. [link]
2020. nov. 19. 00:31
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagy bajok vannak állítólag, de a halálozási számok sokkal alacsonyabbak tavalyhoz képest nagy átlagban. Ezek szerint úgy játszanak a számokkal, ahogy akarnak.
2020. nov. 19. 00:34
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Hulye.
2020. nov. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

1. Lehet boncolni, ugyanugy boncolnak, ahogy amugy is szoktak. (Abban az esetben szoktak amugy is, ha anelkul nem allapithato meg a halal oka, ez nem valtozott.)

2. A koronavirusossag megallapitasahoz amugy nem is kell boncolas, siman tesztekkel is megallapithato.

3. Statisztikak osszehasonlitasanal sosem egyetlen adatot hasonlitunk ossze, mert egy evnyi kiugras (pl. durvabb influenzajarvany) teljesen hasznalhatatlanna teszi az osszehasonlitast.


Lehet a virus hatasairol vitatkozni, de amig valaki a tenyeket nem tudja ertelmezni, addig lehetetlen a kovetkeztetesekrol beszelni.

2020. nov. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is szeretlek, kedves barátom. Ha azt hitted megsértettél, tévedtél. Inkább sajnállak, hogy ilyen indulatok vannak benned, nem lehet könnyű így élni.
2020. nov. 19. 01:50
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem most a hullaházak eléggé meg vannak telve és boncmesterből meg kevés van. Emberfeletti munkaerőt venne igénybe hiszen ha lenne ilyen lehetőség minden hozzátartozó kérvényezné. Annyi pénzért meg nem fog a boncmester 24 órázni amennyit ő kap, teszem hozzá teljesen jogosan.


Utolsó sorban pedig a boncmesterek is be vannak vonva covidosok ellátásába, lélegeztetésébe, hogy a létszámhiányt kompenzálják. Még a pszichiátert is bele vonják manapság.


Szóval elvárhatatlan teljesítmény lenne covidosokat boncolgatni ebben a helyzetben.

2020. nov. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Megsertes? Indulat? Kicsit eltevedtel, a te konteos hazugsagaiddal szemben en csupan felhoztam par tenyt, ketto szigoruan orvosi, masik statisztikatudomanyos alapon. Ezek nem ugy mukodnek, hogy indulatos vagy-e, vagy megsertodsz, esetleg nem tetszenek.

A tenyek mar csak tenyek maradnak, akkor ha ugy teszel fel egy kerdest, hogy megprobalod atugrani oket.

2020. nov. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Csak hogy bizonyitek is alatamassza a tenyeket:

[link]


Tavasszal volt egy tiltas, junius 2. ota feloldottak, azota az ervenyben levo 1997-es torvenynek es a 2013-as rendeletnek megfeleloen csak akkor lehet eltekinteni a boncolastol (meg igazolt pozitiv koronavirusos elhunyt eseteben is), ha a “klinikai vizsgalatok alapjan teljes bizonyosaggal megallapithato a halal oka”. Annyi szigoritas van, hogy vedofelszereles kell es 65 even feluli patologus nem vegezheti.


Neha kulonosen erdekelne, hogyha valaki ilyet hazudik, akkor tudatlansagbol teszi-e (ha igen, kepes belatni-e, jutott-e neki ennyi gerinc) vagy esetleg direkt probal hazudozni valami okbol (ez esetben nyilvan ugrott a gerinc opcioja).

2020. nov. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már vártam ezt a konteózást. Látszik hol állunk vitakultúrában. De nem állok le veled vitatkozni, kár is a provokáció.
2020. nov. 19. 03:24
 10/15 A kérdező kommentje:
A hülyézésedből indult.
2020. nov. 19. 03:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!