Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik örülnek a jelenlegi...

Akik örülnek a jelenlegi korlátozásoknak, felfogják, hogy minek is örülnek valójában?

Figyelt kérdés

Annak örülnek, hogy a kórházak sokszoros túlterheltséggel üzemelnek, tehát súlyos és súlyosabb műtétek és betegek ellátása között kell dönteni: olyan emberek halnak meg, akik amúgy gyógyíthatók lennének

A másik aminek örülnek, hogy a munkahelyekre nincs felvétel, tehát a munkáltató visszaélhet azzal a helyzettel, hogy a munkavállaló kb "kénytelen" ott maradni, ha nem akar akár hónapokon át keresni új munkahelyet. Az 1-2 éve meghozott rabszolgatörvény pedig lehetővé teszi a munkáltatóknak, hogy 3 éven belül fizesse ki a túlórát, és 250 helyett 400 óra túlórát rendeljen el: Sokszoros középsőujj a munkavállalónak.

Annak még, hogy gyakorlatilag többezer/többtízezer ember veszítette el a megélhetését.

Továbbá annak, hogy a sportolási lehetőségek is minimalizálódtak, tehát az egészség megőrzéséhez szükséges sportolás is háttérbe szorul.


2020. nov. 19. 14:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

A kórházak túlterheltségében nyakig benne van a szabálykövető magatartást elutasítók hada. "Nekik készítettük ezt a filmet!", - ahogyan a régi ótépé reklámban is volt...

A munkahelyek igen túlnyomó hányadának nem a szociális érzékenység az ismérve. Az egyetlen lehetőség, hogy átszervezik a munkarendet, ill. az erőiket, felül vizsgálják a lehetőségeiket. Dobálózhatsz itt szebbnél szebb, jól hangzó eszmékkel, gondolatokkal, de te sem vennél fel munkaerőt olyan helyzetben, amikor "még a saját fehérneműdet is lízingeled", - a nincsből nem tudsz juttatásokat, járulékokat, adókat, járandóságokat, munkabért kifizetni. Nyilván te lennél az ország top-vállalkozója, ha megtehetnéd, - ÉS MEG IS TENNÉD, - hogy a semmiért emberek bérét és foglalkoztatásuk vonzatait fizeted. -Ha ez így lenne, akkor elnézést kérek tőled itt, nyilvánosan, - de ezt nem nagyon tudom elhinni rólad!

A munkanélküliség rátájának elvadulásában is jelentősen szerepet vállaltak az általam említett emberek, - mert ha azt a minimumot megtették volna nap mint nap, mint amelyeket magukba foglaltak az akkoriban még csak ajánlásként publikáltak, akkor már több hónapja integethetnénk a klasszikus veszélyhelyzetnek. A munkáltatók nem vállalhatnak - bizonyíthatóan - szerepet abból, hogy kiszélesedjen a vírus terjedése. -A valóságban persze a mai napig sok helyen a munka elveszítésének rémével riogatják azokat, akik nem mennek be dolgozni FERTŐZÖTTEN is. Lesújtó, hogy - nem hiteles források szerint - ez állami cégeknél is bevett gyakorlattá vált. Tévhit azt gondolni, hogy ezt sokan örömként élik meg, - egyszerűen csak belátják, hogy minél tovább táncol társadalmunk a parázson, annál több embernek fog megégni a talpa. Jót tenne sok emberrel, ha meg volna benne az a képesség, hogy időnként el tudjon szakadni a szélsőséges megközelítésektől! "Jut is, marad is!"

2020. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

Az hogy valakinek most jó és emiatt örül a helyzetének, nem jelenti azt hogy ő okozza a rengeteg szenvedést ami van a világban.


Szóval ne vedd magadra.


Én is örülök a mostani helyzetemnek.

-Nehéz mérnöki szakon tanulok, de hírtelen sokkal egyszerűbb az egyetem.

-Családi vállalkozásunknak biztosabb a jövedelme a vészhelyzet idején.

-Barátnőm munkahelyén sokkal jobb helyzetben van a vírus miatt és többet keres mint valaha.

-Szüleim belvárosban akarnak már régóta lakást venni Budapesten, most hogy lefognak menni az árak sokkal jobb helyzetben kerülnek a gazdaság összeomlása miatt.


Stb...


Akármi van a világban, mindig lesz valaki akinek jobb lesz a helyzete másoknál.

2020. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Én örülök a korlátozások egy részének (tömegrendezvények beszüntetése, maszkhasználat), mert lecsökkenti a megfertőződés kockázatát és emiatt kevesebb ember hal meg... és amúgy is, inkább most legyen korlátozás, mint karácsonykor (biztos azért most hozták meg, hogy az ünnepekre vmennyire normalizálódjon a helyzet). Elveszett munkából könnyebb talpraállni, mintha megtámadja a szervezeted a covid, aztán alulmarad (főleg, hogy most már annyira mutálódott, hogy fiatal, mellékbetegség nélküli emberek is simán belehalnak, még csak nem is "a Taigetosz-pozitívak meg az vén szatryok-szivarok halnak meg, azokért úgysem kár").

Nyilván vannak hátulütői is, pl. a felsoroltak. A sportolást ne vegyük ide, könyörgöm, azt el lehet végezni otthon is, ill. a szabadban egyéni sportként... aki azért hízik el, mert már nem lehet kondiba járni meg este 8 után már nem lehet kint kolbászolni, az csak kifogásokat keres. Én pl. ugyanúgy edzem, mint covid előtt - személyi edzőmmel, online, annyi különbséggel, hogy nyilván gépek nélkül. 20+ kilót fogytam ebben az időszakban, egészségesebb vagyok, mint valaha. De személyi edző nélkül is lehet otthon edzeni. Ebédszünetben kimegyek levegőzni.

2020. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
54%

Szerintem ezzel az egésszel az a baj, hogy az emberek túlnyomó többsége szerint Magyarország=Budapest. Hadd hozzak fel egy példát, maximum lepontoztok a rákba.


Vidéki kisvárosban lakok, kb. 9000 fővel, így szerencsére a maszkabál minket nem érint. Egyedül piacon kötelező, ahol eddig is az volt. Van egy haverom, aki pékségben dolgozik, mint raktáros, és rendszerint 9-10 óra, hogy végez. Amíg nem jöttek be a korlátozások, addig sokszor volt, hogy hazafelé jövet megállt a házunk előtt, beszélgettünk, esetleg ittunk egy sört. Olyan is volt, hogy elmentünk egy kört a főtér felé, mert jól esett. Na most, a szombati "csúcsidőben" is maximum 20 fő lézengett szerte a városban, egymástól nem a másfél métert tartva, hanem inkább 50-et. Ugyanígy párommal is szeretünk éjszaka sétálgatni, itt tök nyugodt minden, ritkán egy-egy kocsma zaja hallatszódik, de ott sincsenek többen 10-nél.


Szóval ide kb. tök felesleges volt ezt a rendeletet hozni. Annyi, hogy haverom ugyanúgy beugrik dumálni, mert van papírja a melóhelyétől, hogy kint lehet, és a hazafelé útvonalába pont beleesik a házunk. Én értem, hogy Pesten meg kellett szüntetni a bulinegyedet, mert ott azért picit több ember halmozódik fel esténként, de meg lehetett volna ezt a szabályt úgy is hozni, hogy bizonyos gócpontokra legyen érvényes. Ez így csak egy lehetőség a novemberben amúgy is lehúzogatósat játszó fakabátoknak, hogy most még többet gyűjtsenek a decemberi prémiumra.


A többivel nincs bajom (nyáron volt, koncert vs. focimeccs, de az más tészta), a maszkot ugyanúgy értelmetlennek tartom, de felveszem, ahol kell. Továbbra is állítom, hogy a hiszti túl van tolva, és sokkal nagyobb a füstje mint a lángja, de nem fogok ezen vitázni senkivel.

2020. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam személyiségével meg élethelyzetében örülök annak, hogy nem kell bejárni az irodába (végre... nov 2 óta :D) és hogy távoktatás van. Elképesztően sok időt spórolok. Most jönnek a zh-k, beadandók, így per pillanat a beülős helyek zárvatartása, este 8 utáni kijárási tilalom sem zavar.


Ettől függetlenül nem örülök a kórházak leterheltségének, sokak halálának, a kvázi háborús hangulatú helyzetnek. Annak se, hogy augusztus eleje óta adogattam be a pályázatomat minden állásra, ami picit is releváns volt és csak mostanra sikerült találnom valamit, ahol 2021-ben kezdek. Annak se, hogy sokan munka nélkül vannak vagy hozzám hasonlóan szintén hónapokig próbálkoznak váltani.


Egyébként nem értem, hogy miért ne lehetne sportolni...


Elmehetsz túrázni, bringázni, futni és otthon is lehet edzeni.


Nekem 2020-ban általában megvan a heti 3 órányi mozgás, ami fizikai képtelenség lenne, ha be kellene járni mind az irodába, mind az egyetemre.

Más élethelyzeteket is el tudok képzelni, ahol az adott emberke pont azért tud sportolni, mert napi 2 - 2,5 órát nyert a home office miatt.

2020. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!