Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igényelhetek foglalkoztatást...

Igényelhetek foglalkoztatást helyettesítő ellátást?

Figyelt kérdés
A kormányablakban azt mondták az ügyintézők hogy az igényléshez legalább 1 év bejelentett munkaviszonnyal kell rendelkeznem. Viszont a kormanyablak.hu oldalan az igénylési feltételek között az is szerepel hogy "aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel vagy a rehabilitációs hatósággal legalább egy év időtartamig együttműködött". Ez a feltétel (ha jól értelmezem) az esetemben teljesül, mivel jelenleg március óta regisztrált álláskeresőként vagyok nyilvántartva, illetve a tavalyi évben is voltam regisztrált álláskereső májustól szeptemberig. Ennek értelmében én az utóbbi két évben legalább egy év időtartamig "együttműködtem az állami foglalkoztatási szervvel", hiszen nyilvántartásba vettek és rendszeresen meg is jelentem náluk, sőt még valami tanácsadásra is elmentem aminek amúgy semmi értelme nem volt. Ezek szerint átvertek a kormányablakban az ügyintézők?
2020. nov. 20. 12:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!