Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az irodai/szellemi munkavégzés...

Az irodai/szellemi munkavégzésnél van egészségtelenebb?

Figyelt kérdés

Egy fizikai munkás legalább akarva-akaratlanul is sportol azzal, hogy fizikailag is terheli a testét. Legyen az egy gyári munkás, cukrász, vagy akármi.

Aki viszont az irodában ül 8 órát és a gép előtt van, kb semmit nem sportol (munka után sem, nem úgy néznek ki).


2020. nov. 22. 00:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Savanyú a szőlő, kérdező?
2020. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mitől lenne savanyú? Én is irodai dolgozó vagyok és mivel magamon vettem észre a hízást, ezért merült fel a kérdés.
2020. nov. 22. 12:10
 13/16 anonim ***** válasza:

Akkor viszont szimplán lusta vagy.

Ennyi erővel, ha fizikai dolgozó lennél, akkor szar munkaruhát és segédeszközöket használnál és azért menne tönkre még sokkal előbb az tested, mint várható.


Egy szellemi dolgozó veheti a fáradtságot, hogy olyan módon tartsa karban a testét, hogy az a legtovább kitartson. A fizikai munkát végző pedig többnyire nem természetes, egészséges mozdulatokat végez nagyon sokszor. Ami roncsolja a testét.

2020. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szellemi munka is lehet kellemesen egészséges, ha nem egész nap a szgép előtt kell ülni, hanem rendszeresen átsétálni másik részlegre, esetleg olyan méréseket végezni, amihez szintén mászkálni kell (előszedni a mérőműszert a tárolóhelyéről, átsétálni a gyárudvaron a másik épületbe ahol mérni akarsz, és elvégezni a mérést - aztán ugyanezt vissza). Vagy ha a munka része, hogy időnként a kollégáknak valami oktatást is tartasz, és máris állsz, járkálsz néhány órán keresztül. Vagy néha el kell menni a belvárosba elintézni/megvásárolni a cég számára ezt meg azt. Autóval utazol negyedórát, utána sétálsz egy nagyot a belvárosban, mire mindent elintézel. És nemcsak a testnek, hanem a léleknek is jó, ha nem vagy odaszögezve 8 órán át az íróasztalodhoz.
2020. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A raktárosoknak szerintem jó, és a nagy ruhabolt, bútorbolt építőanyag bolt egyéb nagy bolt eladóknak, nincsen kilométerhiányuk, és elég jó a munkakörnyezet is. Egyébként meg a munkaadótól függ, mennyire figyel a munkakörülményekre. Ja és a társaságtól, mert ha mindenki fakír, akkor nem tolerálják ha valaki néha mozogna/pihenne. Mikor melyik.
2021. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14. Aztán az ilyen munkát végzők irigyelnék a full számgép munkát végzőktől azt a kis 1-2 óra egyben kinti sétát, biciklizést, mozgást munka után este, mert nekik megfelel így a kijárási korlátozás. Bár tudom, fejlődőképesek az emberek, de az első reakció nem volt valami bizalomgerjesztő.
2021. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!