Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez morálisan ellentmond...

Ez morálisan ellentmond egymásnak?

Figyelt kérdés

Vegyész/gyógyszerész szeretnék lenni, és gyógyszereket szeretnék kutatni, fejleszteni. Viszont az egyik szenvedélyem a vizipipázás. Azon gondolkodtam, hogy ha egyszer lesz rá lehetőségem, pénzem stb, a gyógyszerek mellett saját vizipipadohányokat kezdenék gyártani, fejleszteni. A fontos ott az aromák, ízek, éghetőség, glicerin és aromák aránya stb. Szerintetek a kettő magyon ellentmond egymásnak? Illete fura lenne? A vizipipa nekem csak kikapcsolódás haverokkal, nem vagyok nikotinfüggő stb. Egy hobbi mint másnak a rajzolás pl.


19/f



2020. nov. 22. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Igen.
2020. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg kitalálhatnál valami olyan megoldást, ami nem jár égéstermék keletkezésével, illetve az aromák/ásványi kövek -akármi, amit beleteszel- sem tartalmaz káros anyagot.



Szerintem az, hogy pipázol, nem zárja ki, hogy a gyógyászatban dolgozz. Ismerek nem egy orvost, aki füstöl, mintha muszáj lenne, mégis leszidja a betegeit, hogy azok dohányoznak, aztán kint az utcán meg a nővérekkel durrognak a cigik. (És emiatt nem elítélem egyiküket sem, csak mérlegre teszem neked, hogy ez sem kevésbé ellentmondásos). Kosztolányi például drogokat használt, mégis becsben tartják.

2020. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem
2020. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet én gondolom rosszul, de szerintem a vizipipa távol áll a cigizéstől. Laikusok hiszik azt, hogy hú, mindakettő dohány, de rossz. Igen, nem valami egészséges, de én a vizipipát nem rossz megszokásból, stresszlevezetésből, függőségből szívom (mint sokan a cigit)

Nekem a vp nap végen kikapcsolódás haverokkal, egy sör mellett pl. Vagy fifázunk, és mellete pipázunk. Szerintem vp-re (a nikotin ellenére) nem lehet annyir nagyon rászokni. Kevesebb a nikotintartalma, plusz nem csinálják általában olyan gyakran, hogy rutinnál váljon (term. itt az átlag emberekre gondolok)

2020. nov. 22. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

És vajon miért nem merült fel, hogy olyan pipadohányt fejlessz ki gyógyszer helyett, ami mentes az átlagos dohányok káros hatásaitól?


Ha ezzel milliomos leszek keress meg a jogok miatt, szívesen

2020. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi :D. Sok dohánymentes követ krémet próbáltam már, de nem az igazi. Mint az alkoholmentes sör. A sörtől alapjáraton, mértékkel nem rúgok be, meg sokszor nem is az a cél, de sokkal jobb mint a mentes. A nikotinnak megvan a saját kis “kickje” meg intenzívebb stb. És mégegyszer, nem függőséget csillapítok. Kb 2 hetente pipázok, és aközben nem remeg a kezem, meg gondolok csak a pipázásra.

Persze az igazi siker ha meglenne a nikotin “kick” + az intenzitás, a doháy sokkal finomabb mint a kő, na az lenne a főnyeremény :)

2020. nov. 22. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!