Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor betegek vagytok,...

Amikor betegek vagytok, idegesít, hogy mindig megkérdezek, hogy pl náthás vagy?

Figyelt kérdés
Mert hát minimum a hangod elárul téged, emiatt úton útfélen megkérdezek, hogy te meg vagy fázva?
nov. 24. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Tudod, ez úgy van, hogy az emberek szeretnek komminkálni. Nem az információátvitelést, hanem ez egyfajta kapcsolatteremtés. Ha hallják a hangodon, hogy náthás vagy, akkor rögtön meg is van a téma.. de ha nem lenne, keresnének mást. Megértem, hogy bosszant, de sajnos az emberiség valahogy így működik. Menj mérnökök közé, ott kicsit jobb (legalábbis én úgy tapasztaltam). Különbözőek vagyunk, különböző igénnyel, de senkinek a homlokára nincs ráírva, hogy ő ezt vagy azt szereti.
nov. 24. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít néha, de tudom, hogy nem akarnak rosszat vele. Igazából ezt az emberek azért kérdezik, mert azt hiszik, kedves, figyelmes gesztus. Nyilván nem az, de sokakban reflexből jön ez a kérdés. Mint amikor látnak valakit írni, és megkérdezik, hogy balkezes-e, mintha nem lenne nyilvánvaló :)
nov. 24. 16:14
 3/6 A kérdező kommentje:
1: Jaj dehogy, nekem jól is esik, és persze kicsit távolabb állva el is mondom hol fáztam meg, meg vigyázzon ő is magára és ez alap. De néhányszor amikor én kérdeztem akkor olyan sértődötten válaszoltak...
nov. 24. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: akkor szerintem az lehet, hogy sokan ha náthások, rosszkedvűek is, és ezt érzed a válaszukon. De rá is lehet kérdezni: "bocs, nem akartam rosszat, te nem szereted, ha ilyesmiről kérdeznek?" és akkor kiderül :-) Valaki szereti, valaki nem.
nov. 24. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi közöd hozzá, vagy annyira nyilvánvaló, hogy hülye a kérdés.
nov. 24. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én esetemben a következő már százszor lejátszódott a munkahelyemen: fújom ki az orrom ahogy emberhez illik, erre valaki nevetve odajön, és miközben szipog és nyeli a taknyát is olykor megkérdezi, hogy "na mi van, taknyos vagy?!". Annyira unalmas már.
nov. 24. 18:11

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!