Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták, mennyire hiányzi...

Egyetemisták, mennyire hiányzik nektek az egyetemi, kollégiumi élet, amilyen a járvány előtt volt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

En elvagyok itthon.

Zenet tanulok, szoval eleg sokat gyakorlok, napi 4-5ora. Ezt a 3fos koliszobaban nehez ugy megtenni hogy a masikat ne zavard. Magam ura vagyok itthon, nem keltenek fel ha esetleg nekem csak delben kezdodik az oram de masiknak mar 7kor szol az ebreszto. Az online oktatas se olyan veszes szerintem.

2020. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem. Vírus nélkül idehaza esélyem sem lett volna online oktatásban lenni, a határon túlig kellett volna mennem, idegen nyelvű képzésre, hogy végre lehetőségem legyen ilyesmire (és színvonalasabb egyetem diplomáját kaptam volna, mint az itthoni szarok, amik a színvonallal indokolják, hogy nincsenek online kurzusok). Most, hogy ez megadatott, befejezhetem békében a szakom és még munkatapasztalatom is lesz mellé.
2020. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Semennyire.

A programokban nem nagyon vettem részt. Inkább kisebb baráti körrel járkáltunk ide-oda.

Inkább élvezem az itthon-lét előnyeit: hogy nem kell a folyosó végéig elcsoszogni, hogy zuhanyozzak, vagy megmelegítsek egy csésze teát, nem omlik rám a vakolat, van használható internet, működő mosógép, nem keltjük egymást a szobatársakkal amikor a másik még tudna pihenni stb.

2020. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Eléggé. Most kezdtem az egyetemet külföldön és elég rossz, hogy nincsenek programok. Normál esetben az intézet fizetné havi egyszer a lerészegedésünket. :( Az is furcsa, hogy november vége van és alig ismerek egy tucat embert még mindig.
2020. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kollégium csak annyiban hiányzik, hogy akkor a szüleimtől külön lakhattam és ez sokkal szabadabb. Azt csinálhattam, amit akartam és ahogyan, amikor akartam. Illetve magamnak kellett intézni a dolgaimat pl. gondolok egy egyszerű bevásárlásra. Viszont azt elismerem, hogy itthon sokkal kényelmesebb és jobbak a körülmények (pl. van saját szobám, ami egy kollégistának sokat jelent). Ugyanakkor az egyetemi élet borzasztóan hiányzik. Itthon megöl az unalom, egész nap a gép előtt ülök online oktatás címén (óra van, beadandót írok, olvasok stb.), szinte ki sem lépek a házból, el vagyok árasztva mindenféle feladattal, nem tudok személyesen találkozni szinte senkivel sem és minden napom teljesen egyforma. Valamint nekem a tanulás is nehezebben megy, pl. az online órákra sokkal nehezebben tudok koncentrálni és nagyon nehéz a megnövekedett feladat mennyiséggel is megküzdeni. A családom is zavar egy kicsit, mert ők nem nagyon értik meg, hogy otthon vagyok és mégis tanulnom kell. A járvány előtt tök jó volt az is, hogy ha bementem egy órára, akkor ott találkoztam a szaktársaimmal és tudtunk beszélgetni, enni stb. Tudtunk egymásnak segíteni, el lehetett menni könyvtárba, sokszor bent maradtam órák után is tanulni stb. Nekem ez mind hiányzik, nagyon várom már, hogy minden visszaálljon a rendes kerékvágásba :)
2020. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon, akkor beszélgethettem a barátaimmal amikor akartam, egymás szobájában hülyéskedtünk, tudtunk együt tanulni, aki nem kolis azokkal lehetett óra előtt a teremben beszélgetni, vagy szünetben a büfében

megvolt a napi rutin plusz a napi séta az egyetemre, gy ha a rengeteg beadandó miatt nem is jutottam el edzeni azért mindig volt egy kis séta a friss levegőn

önálló, szabad élet, amihez hozzátartozik, hogy magamra kellett vásárolni, de én élveztem, hogy a pénzemet én osztom be, és abból azt veszek amit szeretnék

most meg itthon vagyok, kb alig lépek ki a házból, mert elárasztanak beadandóval, mondván mi úgyis ráérünk, annyi a rutin, hogy reggel átülök az ágyamból a székembe, majd este vissza, szinte már összefolynak a napok, hiányoznak a barátaim

a hibrid oktatás címén még ha az egyetemre besétálós rész nagyrészt ki is maradt de legalább az önálló élet, az együtt tanulás megvoltak

2020. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!