Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet (kellene) viszony...

Hogyan lehet (kellene) viszonyulni az ilyen emberekhez?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon jóban voltam egy rokonommal (unokatestvérem), legjobb barátok voltunk 22 éves korunkig, össze is költöztünk egy albiba, aminek nem lett jó vége, így megromlott a kapcsolat. Rengeteget hallom vissza, hogy mindenkinek engem szapul, de amikor szemtől szemben rákérdeztem a dolgokra tagadta és azt állította, hogy neki semmi baja sincs velem, sőt hiányzom neki. Ennek ellenére ma reggel egy buszon utaztunk teljesen véletlenül és amikor meglátott egyből furán kezdett viselkedni, érezhetően hangosabban beszélt és elkezdte mesél annak, akivel együtt utazott,hogy neki mennyire jól megy az élete, milyen csodás barátai és kapcsolata van és milyen buta volt néhány éve, hogy albérletben lakott. Annyira szánalmas volt, mert a beszélgetésük alatt egyértelműen kiderült, hogy a másik lány nem érti miért kedzett el hirtelen erről beszélni, de én értettem. Minden szava valójában nekem szólt, tudta, hogy hallom őt. Néhány perc után bedugtam a fülesem, hogy ne is halljam őket, de aztán amikor leszálltunk látványosan elkezdett rohanni, érezhetően azért, hogy nehogy odamenjek hozzá. (Nem mintha terveztem volna.) Eléggé megalázva érzem most magam, mert én elhittem, hogy hiányzom neki, pedig ez is mutatja, hogy ugyanolyan dög, mint régen volt. Próbálok nem is gondolni rá, de közben haragszom magamra, hogy rajta kesergek, miközben teljesen egyértelműen probált magalázó lenni. A nagymamánk állandóan mondogatja, hogy nem kellene haragba lennünk, mert ez az egész családnak milyen rossz, és az az igazság, hogy nekem is tényleg az, de hogyan lehetnék jóban vele vagy legalább elfogadható viszonyba, ha minden lehetőségnél belém rúg egyet? Hogyan kellene hozzá viszonyulnom? Tudom az lenne a legjobb, ha elengedném, csak sajnos ez egyáltalán nem könnyű, mert bár "csak" unokatestvérem, de úgy szerettem, mint a saját testvéremet, minden hibája ellenére és a családban valaki mindig szóba hozza, hiába próbalok nem is foglalkozni vele. Ti hogyan viszonyultok az ilyen emberekhez? Hogyan legyek közömbös, miközben nagyon is bánt a viselkedése?
2020. nov. 25. 15:29
 1/2 anonim válasza:
100%
Sajnos a család nem mindig tart össze. nem tudom mi történt közöttetekk ami miatt ennyire megharagudott, de az ilyen viselkedés akkor is gyerekes. úgyhogy pont ezért is felesleges rágódnod rajta. utoljára akkor csináltunk ilyet (a buszon hangosan beszélés arról hogy nekünk milyen jó) mikor ötödikben cica harc volt a lányok között. és ha ő felnőtt létére is ezt csinálja akkor sok mindent mond el róla.
2020. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vond le a tanulságot és gondold meg kétszer kivel költözöl össze legközelebb. Ha együtt élsz valakivel akkor lehullik az álarc és ahogy eddig tapasztalatam sajnos ez szinte mindenkire igaz.
2020. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!