Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban furcsa személyiség...

Valóban furcsa személyiség lennék?

Figyelt kérdés
Vagy nekem nem lennének céljaim? Nem érdekel különösképp a pénz, hogy "menő" autóm, vagy kacsalábon forgó házam legyen, márkásabb ruhákkal egyszer. Most is egy régi Toyotám van, ami A-ból B-be elvisz. Nem okoz örömet a pénz, nem is boldogít, ahogy mondani szokás, sokkal inkább az, ha segíthetek a családnak, vagy más idegen embernek, amikor látom, hogy örül, az én kedvem is sokkal jobb. Hiszek a spirituális dolgokban, s abban is, hogy egyszer a kizsákmányolás is megszűnik, ami a világban van, s nem nyer akkora teret a pénz. Nem nézek tévét, undorodom attól, ha vásárlásra ösztönöznek, csakhogy a pénzt költse az ember, s hogy folyamatosan a pánikot keltik. Furcsa lenne ez, vagy unszimpatikus hozzáállás ez? 22/F
2020. nov. 25. 21:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
13%
Szimplán csak unalmas vagy.
2020. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nem uniszimpatikus csak a társadalom többségétől eltérő... tehát fura így kilógsz a sorból.


"egyszer a kizsákmányolás is megszűnik"


Amióta létezik ember, van kizsákmányolás.. nem, nem fog megszűnni soha sem, mivel nem tudod 7,5 milliárd ember gondolkodásmódját megváltoztatni. Jöhet akármilyen világméretű krízis, ember embernek farkasa... ha tetszik, neked ha nem.

2020. nov. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1-es. Kifejtenéd?
2020. nov. 25. 21:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan érzek. Sokszor még teljesen feleslegesnek is érzem azt hogy egész életünkben gyűjtögessünk, mivel látom hogy generációról-generációra ezt tesszük, ahogy a szüleink is tették. Ráadásul hogy egyrecsak új dolgokat vehessünk, ahhoz rengeteg időt kell áldozzunk az életünkből a munkánkra, ahelyett hogy a családunkkal töltenénk az időnket. ÉS ugye sokszor azért is érezzük azt hogy ezeket meg kell hogy teremtsük, hogy legyen mit adnunk a családunknak. Szóval lehetne még fejtegessem. De a helyzet az hogy nemrég kezdtem el olvasgatni a gyakit és rengeteg hasonló témával foglalkozó kérdést olvastam, és megadtam már sok helyen a válaszomat, ezért nincs kedven újra leírni. Amúgy nagyon örülök hogy sokan gondolkodnak ezeken a kérdéseken, mivel látom hogy nagyon nem boldogok az emberek attól az élettől, amelyikről azt hiszik hogy élniük kell.
2020. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy én az önellátásban hiszek leginkább.
2020. nov. 25. 21:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Szintén ilyen vagyok,engem sem tudnak boldgítani ezek a dolgok,mondjuk amikor be megyek a boltban azért nem undorodom el a dolgokon.

Mi ilyenek vagyunk.

22F

2020. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
86%

1-es vok.

Akkor másképp írom. A személyiséget vanília. Nincs különösebb igényed semmire (ami nem rossz, csak fura, pl én se szeretem a felesleges költekezést...), segítőkészség jó tull., csak ezzel az a baj, h vannak akik kihasználhatnak.

A pénz megszűnésében ne reménykedj, az ember egy kapzsi szrdarab, és ezt valahogy korlátozni kell, h ne fogyasszon feleslegesen, még így is nagy a pazarlás.

2020. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az önellátás járhatatlan út. Vagy hatalmas lemondásokkal jár. Gondolom, aki az élelmiszert megtermeli, az nem ért a telefonokhoz, tévéhez, számítógéphez (mármint annyira, hogy magának rakjon össze egyet a paradicsomokból), úgyhogy ezzel elvágná magát a külvilágtól.
2020. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Ne vedd sértésnek, nem annak szánom, de nálam már a spiritualitással elvágtad magadat a normális emberektől.


Amúgy ezt leszámítva, ha a pénzhez való viszonyod nem egy, az életkörülményedből származó kifogás, hogy jobban érezd magadat, akkor ebben valószínűleg más az értékrended, mint sok embernek, de ettől még nem leszel fura.


A pánikkeltéstől való undorra azért nézek furcsa szemmel, mert mostanában az alacsonyabb szellemi képességel rendelkezők lovagolnak állandóan az aktuális hírekkel kapcsolatban a "pánikkeltés" szón.


Igazából most így belegondolva, kicsit tényleg unalmasnak tűnsz.

2020. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es nem vettem sértésnek. Viszont, amit a média csinál a Coviddal kapcsolatban, az nem kicsit pánikkeltő, s főképp hangulatromboló, ami senkinek se tesz jót, szvsz. Nem lenne jobb, ha azt közölnék, hogy milyenek a gyógyulási arányok? Megkockáztatom, hogy kevesebben betegednének meg, vagy hamarabb túl lennének rajta. Nem értem mondjuk azt, hogy ettől miért lenne valaki alacsonyabb szellemi képességű.
2020. nov. 25. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!