Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halál után mi van?

Halál után mi van?

Figyelt kérdés
Sose foglalkoztam ezzel, most 40 éves vagyok és felek a haláltól! Katolikus vallású vagyok, mi lesz a halál után? Állítólag aki nem tér meg lehet akarmilyen jó ember de Jézus nélkül pokolba jut.
2020. nov. 27. 15:04
A kérdező szavazást indított:
Van élet a halál után (menny, pokol, vagy valami más)
Nincs semmi
33 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Ne aggódj, nincs semmi a halál után. Jèzus sem fog várni rád. Nem fogsz létezni, és ennyi, de az nem fájdalmas.
2020. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
A halál után semmi sincs, jóember, mivel megszűnik az öntudatod, ennyike.
2020. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%

Ezen már én is gondolkoztam :(

Az igazság az hogy senki sem tudja.:(

Hogy miért?

Mert senki sem jött onnan vissza.

Talán v milyen más élet van ott ahol a holtak vannak.

2020. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
A tudatod megszunik, a tested lebomlik. Nagyjából ennyi.
2020. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Temetés.
2020. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Reinkarnáció
2020. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Én ateistaként úgy tudom, hogy nem kerülsz Pokolba attól, hogy nem vagy hívő, hanem a Purgatóriumba és van lehetőséged megtérni a Mennybe jutni. Aki jobban ért hozzá, javítson ki.


Szerintem semmi, akárcsak az állatoknál. A testünk lebomlik, a tudatunk és lelkünk semmivé lesz. Épp ezért kincs az élet és ezért kell megbecsülni és kihasználni minden percét.

2020. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

#7 Mi ez a fos ellentmondásod, hogy ateistaként purgatóriumba reménykedsz? A kettő teljesen kizárja egymást. Jó rendben, nem vagy hívő, de istenségtagadóként érdekes, hogy purgatóriumi megtérésben reménykedsz. Ilyen alapon menj el, keresztelkedj meg, fogadd el Jézus Krisztust és nem kell purgatóriumban tökölnöd.


Kérdező: ezt senki sem tudhatja, maximum tippelni tudunk, illetve halálból visszahozott emberek beszámolói alapján óvatos következtetést vonni. De ott is van aki ezt mond, meg van, aki azt.

2020. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nagyon remelem hogy semmi. De leginkabb azt remelem, hogy nincs ujjaszuletes.
2020. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha ezt bárki tudná biztosra, akkor nem lenne több tucat világvallás, amik ellent mondanak egymásnak.
2020. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!