Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak annak, ha...

Milyen jelei vannak annak, ha valaki pszichopata illetve szadista?

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Amikor dühös vagy miatta, akkor azt hazudja, hogy csak behallucinálod a dolgokat, az nem úgy van...stb. Aztán amikor sírsz, akkor röhög a fájdalmadon.
2020. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
+ megkapod tőle, hogy te nem vagy normális, te vagy a fogykos. De semmit nem tesz azért, hogy neked jobb legyen, inkább kínoz tovább.
2020. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennél sokkal bonyolultabb, legalábbis az 1. esetben. Nagyjából annyi, hogy akár mások manipulálásával, vagy bármilyen kárán előnyt szerezzen magának. A következmények nem érdeklik, érzéseit csak színleli, magán kívül senkit nem szeret, a szüleit sem, és még 1-2 tulajdonság. A másodiknál tudtommal örömet okoz neki, ha másnak fájdalmat okoz (hogy r0h4dj0n meg mindkét típus...). Egy fotelpszichológus.
2020. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dióhéjban: Minél rosszabbul érzi magát a másik, annál jobban érzi magát ő. Ha a másik eleve jól érzi magát, akkor "hozzásegíti" ahhoz, hogy ne így legyen.
2020. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy ilyen mellett élek.

Amikor mondtam neki, akkor még kihuzta magát büszkén, és mosolygott.

2020. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Ted Bundy-ról készült filmet, minden benne van. De most néztem a Klara című filmet abban mindkét főszereplő pszichopata.

Igaz történet.

2020. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
volt egy párom aki szadista volt , szerencsére már nem lakik köztünk és lányommal kettesben maradtunk. Élvezte ha fájt nekünk
2020. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket itt leírtatok, elsősorban a nárcisztikus emberekre igaz. (Kivétel 3-as. Ő egész szépen leírta.) Attól, hogy valaki szadista, vagy pszichopata, nem biztos hogy nárcisztikus. (bár tény, hogy gyakran a pszichopátiával együtt jár)


A pszichopata emberek fontosabb jellemzői (nem a nárcisztikusaké)

- lelkiismeret és empátia teljes hiánya

- ügyesen manipulál másokat

- hajlamos erkölcstelen magatartásra

- elveszi amit akar, nem számít kin kell átgázolnia közben

- felületes báj

- nem bánja meg a tetteit

- másokat hibáztat, nem vállal felelősséget

- tagad

- érzelmek és empátia megjátszása (néha túljátszák, és akkor lebukhatnak)

- nincsenek téveszméik, gondolkodásuk teljesen racionális


De amit a legtöbb oldalon lehet olvasni: nem szeret, nem tanul a hibáiból, nem szorong. (bár ez nem teljesen igaz ebben a formában, de nagyjából elfogadható, ha nem akarsz annyira nagyon mélyen belemenni)


A szadizmus pedig a közhiedelemmel ellentétben, nem azt jelenti ha valaki örömét leli az erőszakban, és más szenvedésében. A szadizmus minden esetben szexuális vonatkozású. Valakit aki csak szereti nézni a szenvedést, nem nevezhetsz szadistának. Kivéve, ha az illető ettől szexuális izgalmat érez. Ez egy perverzió, egy parafília. De ennek elég egyértelmű jelei vannak szerintem, nem kell bővebben kifejtenem.


Remélem tudtam segíteni, annak ellenére hogy már 5 hónapja lejárt a kérdés :DD

2021. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Szerintem ha olyanról hallasz, aki élvezi mások szenvedésének a látványát, nem különösebben érdekel, hogy el is élvez tőle, vagy nem, de persze ettől függetlenül igaz amit írtál, bár ezek szerint nincs erre szakkifejezés, csak az általad említett csoportjukra. Nevezzük mondjuk szadofilnek ezeket, bár jobban illene a másik csoportra.
2021. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok. Kicsit utánakerestem részletesebben. Szaknyelvben tényleg azt jelenti, hogy a szadista ember a szenvedés látványától szexuális kielégülést érez. De a google is ezt írja. Mondjuk ez így eléggé szélsőséges, megeshet, hogy belefér a kategóriába a nem szexuális is. Szerintem valahol ott lehet az igazság, hogy ez sem egy fekete-fehér dolog, nem lehet csak úgy elválasztani a kettőt egymástól. Szintjei vannak, pont úgy mint pl a pszichopátiának.


Köszi hogy leírtad, nem számítottam arra, hogy valaki egyáltalán megnézi a válaszomat, így 5 hónappal a kérdés kiírása után :D

2021. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!