Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell megszólni azt, aki...

Miért kell megszólni azt, aki karácsony előtt felállítja a fát?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy divat lett nekimenni az embernek emiatt. Én helytakarékossági okokból még nem fogom, de nem igazán foglalkozom azzal, aki ilyenkor már felállítja a fát, van aki nem vallásos és csak szereti a karácsonyt és a fa a téli dekorációjának a része. Mit gondoltok erről?
2020. nov. 29. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Azt, hogy leszarom, ki mit mond rám. (Nekem fám sem lesz, de nem azért, mert bármi bajom van vele, csak nem hiányzik az azzal kapcsolatos hercehurca.)
2020. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem...😅
2020. nov. 29. 18:38
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Mert nagyon specifikus ünnepi szokás nempedig "dekoráció."


Én is ateista vagyok, de nálunk már kiskorom óta családi program az, hogy 24.-én a vacsora előtt, amikor délután már sötét van, akkor a családdal közösen vesszük elő és díszítjük fel, ebben más mint egy "dekoráció".


A fának pedig továbbra is nem vallásos, de hagyományos jelképrendszere az, hogy míg a legtöbb fa télen elhullatja a levelét és elhal, addig a fenyő túléli a telet, ezzel reményt adva a családnak, hogy nekik is sikerül. Ez nyilván az iparosodás előtt volt elsősorban nyomósabb dolog, amikor nem volt központi fűtés meg import étel a Tescoból, de tiszteljük már meg rosszabb sorsú őseinket azzal, hogy megemlékszünk erre és nem dekornak tartjuk.

2020. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Tessék, itt egy nem-vallásos dal, ami jól bemutatja amit mondtam:


[link]

2020. nov. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem érdekel, ki mikor állítja. Én 23-án szoktam, mert utána takarítani kell, és 24-én én már nem akarok takarítani. Ezt is megszólja vki.

Én megértem, ha vki tovább szeretné nézni a szép fát.

Mindenki törődjön a saját szokásaival, a saját fájával.

2020. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#3 De miért baj az, ha valami kevésbé hagyománykövető és tényleg csak "dekorációként" tekint a fára? Attól, hogy előbb felállítja mert szeret ránézni és ettől neki jobb otthon a hangulata nem "tiszteli" kevésbé, ahogy te fogalmaztál, sőt.


#5 Pontosan erről van szó, mindenki törődjön a saját dolgával, de sajnos az emberek nem ilyenek, mintha élveznék, hogy okoskodhatnak és na most ők jól megmondják. Egyébként tavaly mi is felállítottuk 23 este, pontosan ilyen praktikus okokból, amit írsz is.

2020. nov. 29. 19:03
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Engem teljesen hidegen hagy, hogy ki mikor állít. Gyerekkoromban nálunk se mindig 24-én volt az ünneplés, mivel szüleim dolgoztak és volt, hogy dec 21, vagy, hogy 23-án ünnepeltünk.

Mivel mi imádtuk a karácsonyt, ezért február közepéig mindig állt a fa. Anyukám 3 és fél évvel ezelőtti haláláig csodálatosan szép karácsonyunk volt mindig. Ez lesz a 4. karácsony nélküle. :(

2020. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Hát... randira se álló fa**-al mész nem de?
2020. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Ez jó duma, jót nevettem.:D De azért a kettő nem ugyanaz.
2020. nov. 29. 19:13
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
#8 De igen, így legalább megspóroljuk a felesleges köröket.
2020. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!