Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az emberek amikor nagyon sok pénzbe kerül felnevelni egyet, és racionálisan semmiképpen sem indokolható a haszna a gyereknek?

Figyelt kérdés
Rontja az életszinvonalat egy átlagember esetén a gyerek megléte,kevesebb pénz van. Az elit számára persze érthető hogy a több 100 milliókat örökölje valaki

2020. nov. 30. 16:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Haszna??
2020. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
A haszna számomra az, hogy családos ember vagyok, ami nekem megfizethetetlen.
2020. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Első körben úgy látom, hogy a gyerekkel kapcsolatos költségeket kicsit felfújják a nagy ellenzők. Nyilván rá lehet költeni a világ összes pénzét is, de azért fel lehet nevelni egy gyereket úgy is, hogy nem vered adósságba magad és mégis mindene megvan. A legnagyobb költség a gyerekkel kapcsolatban a lakhatás kérdése, hogy olyan ingatlanba költözzetek, ahol kényelmesen elfértek mindannyian, de ha ez adott, onnantól kezdve már annyira - szerintem - nem olyan rettenetesen nagy kiadás egy gyerek.


Másodsorban meg nem haszonért vállal valaki gyereket. Legalábbis, nem anyagi haszonért. Érzelmileg számomra sokkal többet adnak a gyerekeim, mint amit az a plusz pármillió forint jelentene, ami megmaradt volna a számlámon (vagy nem, gyanús, hogy ugyanúgy elköltöttem volna azt a pénzt, csak talán kevésbé értelmes dolgokra) ha nem lennének.


De igazából téged ez miért zavar, hogy mások hogy döntenek? Én azt sem értem, miért roncs autót vesz valaki, amikor annak a fenntartása rettenetesen sok pénzbe kerül, és racionálisan sem indokolható sem a haszna, sem az értelme, mégsem vonom kétségbe az ő pénzügyi döntéseiket. Nem értek vele egyet, nem döntenék ugyanúgy, de az ő életük, ő pénzük, azt csinálnak vele, amit akarnak, nekem ettől nem lesz rosszabb.

2020. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
97%
Hát mert nem is racionális, hanem érzelmi okokból vállal a többség gyereket. :) Létezik egy csomó költséges hobbi, aminek nincsen semmilyen gyakorlati haszna, egyszerűen csak szívesen foglalkozik vele az ember, egyszerűen mert jól érzi magát tőle.
2020. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem zavar, csak próbálom megérteni az okát.

Létezne hogy van valami haszna előnye az egyén számára a gyereknek?

Vagy csak a biológiai ösztön hajtja az embereket?


Mert az elég fals érv, hiába a gyerek az nem én vagyok, az hogy a génjeim tovább mennek, nem jelenti azt hogy tovább élek mint egyén. A gyerek az nem én vagyok.

2020. nov. 30. 16:56
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, nem tudtam, hogy a gyereket is a könyvelőhöz kell küldenem. Legközelebb megkérdezem, hogy mennyire “racionális” szerinte gyereket vállalni.

Ennyi erővel senki ne szüljön, igazából ki is pusztulhat az emberiség, mivel nem racionális.


Egy gyerek egy lehetőség. A családra, hogy belőled jobb ember legyen, hogy valami értékeset tovább adj, hogy valakit elindíts az életbe. Értékeket adj át, lehetőségeket adj neki. Én örülök, hogy élek, és a szüleim nem a pénztárcájukat bámulva hozták meg azt a döntést, hogy szeretnének engem vagy sem. Szeretetben nőttem fel, és sose érdekelt, hogy mennyi pénzünk volt. Nem éreztem hiányát semminek. Pedig voltak nehéz időszakok.


Sok 100 milliója kevés embernek van. Azt kell az átlagnak látnia, hogy ő szeretne e gyereket, szeretetben tudja e nevelni, és megtudja adni amire szüksége van fizikailag és lelkileg. Sok 100 millió öröklése még nem indok a gyerekvállalásra.

2020. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

Mert még ma is elvàràs.

Aki nem akar arra úgy néznek mint az ufora

2020. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Tehát akkor érzelmi okra vezethető vissza meg ösztönre tulajdonképpen?
2020. nov. 30. 16:57
 9/24 A kérdező kommentje:

6-os

A sok 100 milliót azért hoztam fel hogyha nincs annyi akkor bizony valamilyen szinte átlag számára lemondást jelent egy gyerek, önfeláldozást, önmegtagadást mert hogy mindent megtudj adni ami kell magadtól kell vmit elvenned, amely végső soron sosem kapsz vissza. Gondolom a legtöbb hogy na 'embert neveltem belőle aki megáll saját lábán' amit kapsz

2020. nov. 30. 16:59
 10/24 A kérdező kommentje:

7-es

Igen lehet hogy társadalmi nyomás elvárás az sokat megmagyarázna.

Mert van ennek annak is akkor nekünk is kell legyen, vagy mit fognak mondani mások ha nincs.

2020. nov. 30. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!