Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvennétek a gépjárművezetést...

Felvennétek a gépjárművezetést tantárgyként a középiskolai oktatásba?

Figyelt kérdés

Úgy képzelem el, hogy valamelyik olyan tantárgy helyett sokkal hasznosabb lenne ami töltelék/felesleges (ezt mindenki döntse el maga, hogy melyiket tartja annak) mint pl. történelem, irodalom, kémia, testnevelés.

Érettségi tantárgy lenne a kresz, és utána egyéni döntés alapján, egy bizonyos időn belül le lehetne tenni a forgalmit is.


Mit gondoltok erről?



2020. nov. 30. 20:12
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Bármit csak ezt ne
32 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha szerinted a történelem, irodalom, kémia, testnevelés csak töltelék tárgy, akkor ezzel az értelmi színvonallal kár is ilyen kérdéseket feszegetni.
2020. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Én már régóta azon a véleményen vagyok, hogy ennek manapság alapvetőnek kellene lennie. Egyrészt a KRESZ oktatásának és megkvövetelésének, már fiatalon biciklis, gyalogosként.


Másrészt sokkal jobb lenne ha nem "kötelező harmincóra" alapon menne a vezetés, hanem az alapokat már meg lehetne tanulni és elsajátítani fiatalon. Értem ez alatt az autó alapvető kezelése, alap feladatok mint manőverezés, parkolás, stb.


viszont magát a vezetést már pszichológiai alkalmassághoz és sokkal szigorúbb követelményekhez kötném.

2020. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2

Én is így gondolom, bár pszichológiai alkalmassághoz nem kötném. helyette szimulációval (VR-ral pl) meg kormánnyal elképzeltetnék velük vezetés közben előforduló potenciális stresszhelyzeteket, és figyelném a reakciójukat, ami alapján kiértékelném hogy alkalmasak-e rá.

2020. nov. 30. 20:24
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem marhaság! Ha a töri, tesi meg ezek feleslegesek, akkor veled van baj. Eleve azért kell a tesi, mert a fiatalok többsége keveset mozog, és te ezt nem hogy elvennéd még mindenkire rádugmálnád a vezetést. Ilyen hozzáállással hamar megszaporodnának a túlsúlyos emberek.

Szerintem úgy kéne, hogy a KRESZ választható legyen mint tárgy.

2020. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4

Miért van velem baj? Azért mert ezt a 4 tantárgyat nem szerettem? Mormogva de ugyanúgy bemagoltam mindet. Alapból mozogni jó dolog, de ne kelljen már ráerőltetni az emberekre, főleg osztályozni, ezzel megfelelési kényszert kialakítani a folytonos versengések miatt, + a focit orrba szája erőltetni még ott is. Rádugmálnám a vezetést a fiatalságra? Nem lenne kötelező vezetni, de legalább alap közlekedési szabályokkal tisztában lennének a fiatalabbak, ezáltal az idő múlásával egyre több ember is, és gyalogos/biciklis hibájából eredendő baleset is.

2020. nov. 30. 20:56
 6/17 A kérdező kommentje:
Kiegészítés az utolsó mondatomhoz: kevesebb lenne.
2020. nov. 30. 20:57
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
A KRESZ oktatás kötelező mivolta társadalmilag nagyon hasznos lenne. A gépjárművezetést azonban nem kellene mindenkire ráerőltetni - kezdve azzal, hogy a fiatal szervezet még folyamatosan formálódik (és ez alól a psziché sem kivétel). Egy folyamatosan változó állapotról nagyon nehéz hiteles képet kapni - háttérben a családi légkör folyamatos változásával és a lázadó korszakkal. Az viszont elengedhetetlen követelmény szerintem, hogy az utakra pszichésen alkalmas embereket engedjenek ki volán mögé. A jelenleg ismert közlekedési "morált" ismerve még azt sem tartom a valóságtól elrugaszkodott ötletnek, hogy a forgalmi engedélyek meghosszabbításának feltétele legyen a pszichológia alkalmasság, - tehát minden hosszabbításkor el kellene végezni és ki kellene értékelni egy sofőr pszichikai alkalmasságát. A jelen állapotok azt tükrözik, hogy a jelenleg utakon randalírozóknak MINIMUM kétharmada letiltható lenne pszichés alapon a járművezetésről, - amíg erre nem figyelnek a közlekedésbiztonsági vonalan felelős beosztással bíró emberek, addig álszent dolog részükről a "kapcsold be az övet" színjáték.
2020. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Szuper lenne, igen hasznos dolgokat kéne tanítani. Most az hogy verseket magolnak be azzal semmire nem mennek. Meg egyenletek például minek annyi hülyeség? Alapvető műveltség fontos az igaz de nagyon túlzásba viszik. Nem az életre nevelik őket. Jó ötlet lenne a kresz meg elsősegély is például. Lenne egy rutin pálya ahol vezethetnek is. De nem lenne rájuk erőlteve a kérdező is mondta már. Viszont ilyesmik úgysem lesznek. Valamiért mindenképpen felesleges dolgokat szeretnek tanultatni velük. Ezért utáltam a sulit én is.
2020. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Aki le nulláz az semmire nem alkalmas az életben. Azért szeret verseket magolni mint egy gép. Na én meg mondom a tutit. Xd
2020. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Sok itt a kotsog, ilyeneknek csapnam szét a fejét egy fejszével. Xd
2020. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!