Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valamikor a jövőben elképzelhe...

Valamikor a jövőben elképzelhetőnek tartjátok, hogy a Világon megszűnik a munka, nem kell dolgozni, mert minden, azaz minden munkát robotok végeznének el helyettünk ? Mennyire reális ez ?

Figyelt kérdés
Sokkal-sokkal több idő jutna a családra, barátokra, hobbikra, kulturális életre. Sokkal több lenne a szabadidő.

2020. nov. 30. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, a jövőben majd valamikor elképzelhető.
Nem, nincs ennek realitása
37 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
46%
Hál'isten sosem lesz ilyen világ.
2020. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
És ezzel együtt automatikus alapjövedelem járna mindenkinek.
2020. nov. 30. 22:10
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
Nekem csak az a talányos ebben, hogy ha mások dolgoznak helyettünk, akkor nekünk nincs munkánk. Viszont ha nincs munkánk, akkor keresetünk sincs. Kereset nélkül viszont elég nehéz a szabadidőt tartalmasan, az életet minőségileg eltölteni. Az pedig alapból felejtős, hogy valaki pénzeket fog osztogatni a semmire olyan embereknek, akik semmit nem tettek azért, hogy erre jogot formálhassanak. Itt a kör be is zárult!
2020. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
63%
Ostobaság lenne, napokon belül összeomolna. Tipikusan a szegény emberek álma egy ilyen világ, akik másoktól várják a jólétet, mert ők semmit nem tesznek érte.
2020. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Már miért kéne tenni érte ? A jólét mindenkinek alanyi alapon jár.
2020. nov. 30. 22:20
 6/35 anonim ***** válasza:
66%
Ez ostobaság, mert nem jár. Miért járna, hogy te mások munkáját (ételipar, építészet, szórakoztatás, stb) ingyen kihasználd? Nagyon el vagy tévedve...
2020. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Addigra lehet eljut oda a technika, hogy ez kivitelezhető lesz, és financiálisan is megoldható. Nem kell mindig küszködni, az élet nem erre van. Hanem hogy jól érezzük magunkat. A munkahelyeken kiszipolyoznak minket, engedelmes szolgákat csinálnak belőlünk, biorobotokat. Ezt tudatosan csinálják, tudatos manipuláció, elveszik az időt a szeretteinktől, a kulturális programokról, kevesebb idő jut művelődni, könyvolvasás, színház stb... plusz ha egy nap fáradtan hazaesik az ember, nincs ideje és ereje informálódni, tájékozódni a Világ híreiről stb....
2020. nov. 30. 22:24
 8/35 A kérdező kommentje:
Én nem munka, hanem emberalapú társadalmat akarok.
2020. nov. 30. 22:30
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Akkor csak robotszínészek lesznek, akiket robotrendezők irányítanak, és persze mindenki más is robot, vagy cgi. A filmről is egy program (AI) fog kritikát írni, nyilván tetszeni fog neki. A tárgyakat is programok tervezik. A tévében sem nagyon lesznek már élő szereplők... szép új világ.
2020. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk én imádom a jól fizető munkámat, de tettem is érte, hogy az legyen. Egyetem és diákmunka mellett is volt időm a családomra, a páromra, háromféle különórára és más programokra. Csak kifogásaid vannak.


A kérdésedben felvetett intézményeket például ki működtetné? Robot színészek lennének a színpadon?


Most is olvashatnál vagy nézhetned a National Theatre által közvetített színdarabokat.

2020. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!