Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életben miért kötelező szívni?

Az életben miért kötelező szívni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet úgy alakítani az életet hogy az ember ne szívjon. Szerintem nagyon ritka az hogy valaki azzal foglalkozik amit igazán szeret, a többség csak muszájból dolgozik, a munkahelyeken meg szeretik szivatni az alkalmazottakat. Egy nagy szívás az egész, a munkahelyeken hajtani kell, sokszor túl sokat várnak el, korán kelni, éjszakai műszakozni, utazgatni kell. Ha nincs munkahelyed, akkor meg azért szívsz, mert nincs pénzed, nem tudod megvenni a szükséges dolgokat. Ha nem jó szakmát választottál akkor az a gond hogy nem tudsz elhelyezkedni sehol. Nem jó ez sehogy sem.
2020. dec. 1. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell alkalmazottnak menni.
2020. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk inkább úgy, Te ilyennek látod az életet.

Nem kötelező szívni.


Én is sokáig azt hittem, hogy az. De aztán rájöttem, hogy inkább felvállalom azt, amit tényleg szeretnék, az ezzel járó összes konfliktust, kőkemény fejlődést, kilépést a komfortzónából, az átmeneti mélyszegénységet, hogy hosszú távon ne kelljen szívni.


És bejött.

2020. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez van, ha az ember huszonévesen yolozik meg azt hiszi, örökké ráér a szülők szárnya alatt. 4-5 év kemény munkának hála van két jó papírom, jó állásom, ahol elismernek és hallgatnak rám (és amit szeretek), jó fizetésem és rendezett anyagi helyzetem a következő 50 évre... Aki meg megúszósra vette, az meg most kezd rájönni, hogy nem mókás belepistulni a munkába.
2020. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mert ha nem lenne rossz, akkor nem lenne jó sem..
2020. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos sok mindentől függ hogy az ember könnyen boldogul e.

Ebből néhány, hova születik, milyenek a körülményei, illetve hogy mennyit tesz meg magáért. Én ha újra kezdhetném, angol-német kb. felsőfokon megtanulni, illetve egy jó infós szakmát kitanulni. Ebben az esetben nem olyan rossz a boldogulás szerintem állás és pénz terén.

2020. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hármas nem írt hülyeséget.

Sajnos sokan nem látják be, hogy fontos az elején jól választani és hanyagolni kell ezt a Yolo baromságot.

Persze később is lehet váltani, de már jóval nehezebben.

2020. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!