Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van tervetek arra az esetre,...

Van tervetek arra az esetre, ha megtudnátok, hogy rövid időn belül meghaltok?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy kapsz egy diagnózist, és megtudod, hogy csak pár heted vagy napod van hátra (utóbbi nem túl életszerű, de tegyük fel a kérdés kedvéért). Ha rövid időn belül kellene eltávoznotok, tudnátok, hogy mit akartok még feltétlenül csinálni, kinek akartok még valamit elmondani? Gondolkodott már rajtam kívül valaki ezen?
2020. dec. 2. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

En lomtalanitàsba kezdenék szerintem meg a magànjellegü dolgaim felszàmolàsàba amikhez màsoknak nincs köze.


Azutàn agyalnék tovàbb.

2020. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

*es banki meg megtakaritàsi jelszavakat adnék ki. Kiutaltatnàm amit tudok. Hogy ne legyen vele hercehurca kivenni.

Elöször ilyesmiket tennék

2020. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

- Elintézném, hogy mi legyen a lakásommal, befektetéseimmel.

- Írnék egy levelet a barátaimnak általánosságban, amiben elköszönök, és csak a halálom után küldeném ki, vagy a temetésen olvastatnám fel, stb.

- 1 millából elmennék valami trópusi szigetre, lazulni, dugni, és megadni a módját az utolsó heteknek.:D

2020. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A párom hivatalosan nem kapna utánam semmit, szóval valószínűleg az összes megtakarításom átutalnám a számlájára még életemben. A lakásom anyukám kapná vissza, így az a része megoldott, de szeretnék gondoskodni a páromról is, hogy legyen hova mennie.


Ja, és törölném magam minden létező közösségi oldalról, hogy ne maradjak ott sehol, a testem meg felajánlanám az egyik egyetemnek vagy kórháznak kutatási célra.


Esetleg egy búcsú összejövetelt tartanék. Más élményre nem vágyom, nincs is nagyon rá lehetőségem.

2020. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én minden nap készen állok rá hogy vége legyen. Az életem jórészt menekülés a problémák elöl. Ráadásul ezt már tudatosan teszem. Mert könnyebb benne maradni a biztos rosszban - mint elindulni a fejlődés ismeretlen útján. Így ha lehet akkor a rövid távú boldogságot választom - a hosszabb távú célok helyett. Pedig az életnek arról kellene szólni hogy megoldjam a problémákat, amik elől folyton menekülök. Amikor vége lesz az lesz nekem a legnagyobb menekülés :)

Persze a problémák akkor sem oldódnak meg, de legalább ezzel a leosztással véget ér ez a játék. Nem akarok feltétlenül már semmit se megcsinálni, és nincs senki akinek bármit még el akarnék mondani. Szóval én már így, most is készen állok. 😊

2020. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Beutaznám a családommal a világot, és kipróbálnék mindent, amihez eddig nem volt merszem. Felélném az összes pénzt, amit félretettem.
2020. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs tervem. Valószínűleg felmondanék a munkahelyemen, hogy legalább az utolsó napjaimat ne a munkahelyi stresszben éljem le, de ezen kívül nem nagyon csinálnék semmit. Valószínűleg csak döglenék az ágyban, neteznék, filmet néznék, olvasgatnék, amíg fel nem dobom a talpam. Kórházba sem mennék, ha biztos, hogy nem tudnak rajtam segíteni, nem vadidegenek közt akarok elhunyni egy rideg, lerobbant kórházi teremben. Akkor már inkább a saját ágyamban fekve szeretnék meghalni.
2020. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
#1 Amúgy ebbe a lomtalanításba már most belekezdhetnél, mivel sosem tudhatod előre, hogy mikor halsz majd meg. Lehet, hogy holnap elüt egy autó és már nem tudsz többé hazamenni. Akkor már késő lesz megszabadulni a magánjellegű dolgoktól. Ha bármi annyira kompromittáló van nálad, amit semmiképpen nem szeretnéd, hogy halálod után mások lássanak, még most szabadulj meg tőle, amíg élsz! Én eleve ez a logika alapján élem az életemet: a magán jellegű on-line üzeneteket elolvasás után rögtön törlöm, a leveleket, fotókat réges régen elégettem. Gyakorlatilag bármelyik pillanatban meghalhatnék, teljesen biztos, hogy semmi olyasmit nem találnának a halálom után, ami esetleg ciki lenne.
2020. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: a halálod után már miért számít, ha valami cikit találnak?
2020. dec. 2. 18:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán csinálnék semmit.
2020. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!