Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaza volt a tanárnak? Tényleg...

Igaza volt a tanárnak? Tényleg ezt mondja ki az illemtan?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy ez nem épp mai történet, csupán feljött ma ez a téma, és elgondolkodtam. Természetesen semmilyen jelentősége nincs már ennek az egésznek, de érdekel, hogy ti hogy vélekedtek az esetről. Lány vagyok.

Szóval ez a dolog tizedikes koromban történt velem, iskolában voltam, ott álltam én, és az osztályom, meg két srác akik tizenegyedikesek voltak. Vártunk a folyosón, én meg közvetlen az ajtó mellett álltam, mögöttem a két idősebb srác volt. Jött valaki, kinyitotta az ajtót, és mentem volna be a terembe, nem tolakodtam, teljesen nyugodtan mentem be, senki nem tolongott. Eleve én álltam az ajtóhoz legközelebb, ugyanis aki ajtót nyitott, az rögtön ment is el. Erre megjelent az a tanár, akivel óránk lett volna akkor, megfogta a vàllamat és visszaràncigàlt, hogy mit képzelek, hogy két idősebb férfi előtt be merek menni az ajtón. Ebben az esetben az illemtan nem tesz különbséget nő és férfi között, ilyenkor a nőnek is előre kell engedni az idősebb férfit, vagy férfiakat. Én eléggé néztem, meglepődtem, de egy szót nem szóltam. Pláne, hogy nem mondta a két srác, hogy rendkívül fontos bemenniük, meg nem is álltak elém, semmi ilyesmi.

Szerintetek igaza volt? Egyébként már pár éve nem vagyok gimis, mert elballagtam, és tisztàban vagyok, hogy a szocializmusba ennél százszor durvább dolgok is történtek az iskolákban, meg hogy ennek a történetnek már nincs jelentősége, szimplán kíváncsi vagyok a véleményetekre. A kérdés nem azért született meg, hogy veszekedést kezdeményezzek! Kérlek azt, hogy egyetértetek, vagy nem azt indokoljàtok is. Személyes sértéseket nem kérek, trollok kíméljenek!


2020. dec. 7. 19:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként fiú osztályba jártam, szóval teljes mértékben megszoktam azt, hogy akár fel is löknek a srácok az ajtóban, meg tolakodnak, szóval abszolút nem várom el senkitől a mai napiv, hogy ajtó nyisson nekem, vagy előre engedjen, stb. Még a saját páromtól sem.
2020. dec. 7. 20:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te voltál a legközelebb, meg amúgy is meg szokták adni általában az elsőbbséget, szóval szerintem nagy hülyeséget mondott a tanárod.
2020. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem volt igaza, hacsak nem a 2 idősebb srác 70 év feletti volt
2020. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanárod nyilván egy nőgyűlölő szerencsétlen volt.

Én 72 éves férfi vagyok és én még úgy tanultam, hogy a hölgyeket előre engedjük, ha az 16 éves, akkor is.

Kivéve étterem, kocsma, ott a férfi megy előre és nyitja az ajtót a nőnek.

2020. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak simán hülye volt a tanarod.
2020. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva: még jóval idősebb férfi esetén is a hölgyet előre illik engedniük.

Itt meg egy év korkülönbség volt, ami semmi, ráadásul kamaszkorban amúgy is lazábban szokták ezt venni.

A tanárodat valaki felmérgesítette, és rajtad töltötte ki a mérgét. Idióta hatökör volt, mondjuk meg őszintén.

2020. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hülye tanárod volt.
2020. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad. Egyébként a szocializmusban (legalábbis a 80-as években) nem történt semmi különös ilyen téren, legfeljebb pár Lenin-képpel több volt a falon :) Talán 50-100 évvel korábban.
2020. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!