Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezen túllépni?

Hogyan lehet ezen túllépni?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve szakítottam a barátnőmmel, fél év után már egész jól voltam, de azóta újra erősödik a hiánya, már szinte betegesen. Azóta megbántam a szakítást persze, de késő bánat...esélyem se lenne újra kezdeni talán van is valakije szóval mindegy is. De sajnos néha össze is futok vele, egyébként is rengeteget gondolok rá. Próbáltam, hogy ismerkedjek, de egyrészt tartok attól, hogy nem tudtam lezárni magamban, másrészt folyton hozzá mérek mindent és mindenkit. Szóval volt már valaki hasonló helyzetben? Kérjek orvosi segítséget vagy mi az ami segíthet? Hiszen már a depresszió tüneteit is produkálom erősen...de nagyon nem szeretnék szakemberhez járni igazából, óckodom az ilyesmitől.

2020. dec. 12. 21:51
 1/6 IDon'tWannaLive4ever válasza:
Ha ennyire megvisel fordulj szakemberhez szerintem. Ő biztos tudja majd a megoldást. :(
2020. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azóta változtatok mindketten valószínűleg és nem biztos, hogy jó lenne, ha megint összejönnétek. Próbáld meg racionálisan látni ezt a dolgot és legyél nyitott az új dolgokra/kapcsolatokra. Ne ragadj az emlékeid folytó hurokjában, koncentrálj a jelenben lévő pozitív dolgokra és a lehetőségekre.
2020. dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2: Bár menne ilyen tudatosan :) de pont ez a baj, konkrétan küzdök a saját elmémmel, hogy ne gondoljak rá, de egyre kevesebb dolog tereli el a figyelmemet, már ott tartok hogy csendben nem tudok meglenni, még elalváshoz is videókat nézek vagy hallgatok. Ez a vírusos bezártság meg rátesz egy jó nagy lapáttal és még barátok is távolodnak, ördögi kör.
2020. dec. 12. 23:43
 4/6 anonim válasza:
100%
Ha tényleg úgy érzed, hogy mindent megtettél, de csak rosszabbul vagy akkor én is csak a pszichológust tudom javasolni. Egyáltalán nem szégyen ha elmész, rosszul nem járhatsz vele. Talán együtt meg tudjátok találni a megoldást!
2020. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Panki Jr. ***** válasza:
100%
Pszichológus mellett az mindig sokat segít a szakítás utáni időszakban ha magára koncentrál az ember. Étkezés, edzés, tanulmányok, munka, önmagad fejlesztése. Ameddig el vagy foglalva addig se gondolsz rá, aztán egy nap azon kapod magad hogy egy ideje eszedbe se jutott.
2020. dec. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókkal tudok egyetérteni, a pszichológus tud segíteni. Nem mentem el annó és egyedül dolgoztam fel, több mint 2 év volt mire sikerült. Sok sikert
2020. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!